Marka AVM Afyon Lokum Atölyesi

Afyon Lokum Atölyesi şubelerinin sayısı Türkiye genelinde 14 adede ulaşmış büyük bir marka. Şubelerini genellikle AVM’lere açan Lokum Atölyesi Bursa şubesi Marka AVM’nin en alt katında bulunuyor.

Lokum Atölyesi Sur Yapı Marka AVM‘de bulunan mekanı son derece şık ve nezih. Marka ve mekan tasarımı çok doğru bir şekilde yapılmış.

Buranın önünden bir çok kez geçmeme rağmen içeri girip bir şeyler almak nasip olmamıştı ama bu sefer lokumları görünce dayanamadım ve girdim. Hafta sonu olduğu için içerisi ve dışarıdaki masaların olduğu bölüm oldukça kalabalıktı.

Burada yalnızca lokum değil pişmaniye, helva, sucuk, türk kahvesi ve tatlı gibi bir çok ürünün satışı yapılıyor. Fakat baş rolde tabi ki lokum var.

Afyon Lokum Atölyesi‘nin en önemli özelliği lokumu müşterilerinin gözlerinin önünde yapması. Fabrikada tabaka haline getirilmiş olan lokum muhallebisinin burada üzerine manda kaymağı sürülüyor. Çeşidine göre malzemeleri eklenerek dürülüyor. En sonda hindistan cevizine bulanarak makasla kesiliyor.

Burada lokumun envai çeşidi bulunuyor, benim tercihim ise sultan kadayıflı manda kaymaklı ve sultan çikolatalı lokum oldu. Afyon Lokum Atölyesi‘nin lokumda kullandığı tüm ürünleri taze buldum. Özellikle taze manda kaymağı lokuma çok hoş bir lezzet katıyor. Lokum yerken macun gibi ağza yapışmıyor. Çikolata ve kadayıfın lokumla olan uyumu yerinde

Burada satılan ürünlerden biride dondurmalı irmik helvası. Onunda tadına bakmak istedim. İrmik helvası sıcak. Biraz az olsa da, bütün fıstıklı olarak yapılmış. Helvanın yağ oranı biraz fazla. Tereyağının ise daha kaliteli seçilmesi gerekirdi. Dondurmasını lezzetli buldum. Bütün olarak bakıldığında dondurmalı irmik helvasını lezzetli buldum.

Afyon Lokum Atölyesi‘nin sloganı paylaştıkça bereketlenir. Bu sloganları yalnızca lafta kalmamış icraate de dökülmüş. Buraya gelen herkese alış veriş yapsın yapmasın türk kahvesi ikramı yapıyorlar.

Sonuç olarak Bursa Marka AVM Afyon Lokum Atölyesi benim beklentilerimi karşıladı. Fakat bir hususu belirtmek isterim ki, burada yapılan bir çok ürün Afyon’daki fabrikalarında üretiliyor. Orada tabi ki fabrikasyon olarak tonlarca üretim yapılıyor. Evet belki bu ürünler Afyonda özel olarak üretilen ürünlerin seviyesinde değil. Fakat ben Afyon Lokum Atöylesi‘nin ürünlerini büyük şehirlerde gerçek afyon lokumuna ulaşamasa da ona yaklaşan bir lezzette buldum.

Afyon Lokum Atölyesi fiyatları sultan çikolatalı lokum kg fiyatı 30 tl, kadayıflı manda kaymaklı lokum kg fiyatı 36 Tl ve dondurmalı irmik helvası fiyatı 8 tl. Fiyat kalite performansını iyi yerinde buldum.

Benim Afyon Lokum Atölyesi hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı. Eğer sizinde deneyimleriniz varsa bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Afyon Lokum Atölyesi Puanlama

Genel:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Lezzet:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Fiyat - Kalite:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Ambiyans:4 out of 5 stars (4,0 / 5)

Afyon Lokum Atölyesi İletişim

Tel: (0 224) 502 22 03

 Sur Yapı Marka AVMAfyon Lokum Atölyesi Adres

Odunluk Mah. Akademi CAD. NO: 6/A 1.Bodrum Kat Z-46 Nilüfer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*