Fıstıkzade : Katmer İçin Yanlış Yer

Fıstıkzade Türkiye genelinde farklı illerde tam 17 mağazası bulunan büyük bir Gaziantep BaklavacısıFıstıkzade şubeleri franchise sistemiyle veriliyor. Gaziantep’te büyük bir tesiste üretim yapan Fıstıkzade, ürünlerini buradan şubelerine dağıtıyor.

Fıstıkzade, baklava, şöbiyet, fıstık ezmesi, katmer vb. fıstıkla üretilen her türlü geleneksel tatlıyı üretiyor. Bunun dışında kurabiye, lokum, krokan ve su böreği gibi lezzetleri şubelerinde bulabilmek mümkün. Fıstıkzade kahvaltı konusunda da müşterilerine hizmet veriyor.

Fıstıkzade Bursa şubesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde bulunuyor. Country tarzda dizayn edilmiş ufak ve şık bir mekanı var.

Fıstıkzade FSM şubesine bir pazar akşamı saat 10 da eşimle beraber geldik. Saat biraz geç olduğu için içeride bir tek biz vardık.

Ortaya 1 katmer siparişi verdik. Büyük katmer olmadığı için küçük katmer söylemek zorunda kaldık.

Açıkçası ben buraya Fıstıkzade‘nin Instagram sayfasında paylaştığı katmer fotoğrafının güzelliğinden dolayı geldim. Gelirken Fıstıkzade‘nin bu kadar çok şubeye sahip olan, bu kadar büyük bir marka olduğunu bilmiyordum.  İçeride katmer yapan bir usta ve bir taş fırın hayal etmiştim. Yanılmışım, burada Gaziantep’ten dondurulmuş olarak getirilen katmerler fırında ısıtılarak servis ediliyor.

Kısa bir süre bekledikten sonra Katmer geldi. Küçük katmerin porsiyonu çok ufak. Tamam adı üstünde küçük katmer diyebilirsiniz ama bu kadar da küçük olmaması gerekirdi. Fıstıkzade katmeri hiç lezzetli değildi. Hamuru ince ve kaymağı bol olsa da, dondurulan bir tatlıdan asla gerçek lezzetini almak mümkün değil.

Taze hamur incecik açılacak, içine taze süt kaymağı, fıstık ve şeker konulacak. Sonrasında odun ateşinde pişirilip sıcak sıcak servis edilecek ki o katmer katmer olsun. Fıstıkzade‘nin katmerinde bunların hiçbirini bulmak mümkün değildi. Hamur hafif çııtırlığını yitirmiş ve içindeki kaymak çamur gibi bir hal almıştı. Servis sırasında üstüne eklenen fıstıklarda çok azdı.

Lezzet konusunda istediğimi bulamazken Fıstıkzade fiyatlar konusunda da beni üzdü. Bu küçücük ve fast food katmerin fiyatı tam 28 TL. Büyük katmerin fiyatı ise 38 TL imiş. Fıstıkzade fiyatları ürün kalitesine göre çok yüksek. Burası kesinlikle katmer için doğru mekan değil.

Fıstıkzade baklavasını ve Fıstıkzade baklava fiyatlarını bilmiyorum. Fıstıkzade kahvaltısını ve Fıstıkzade kahvaltı fiyatlarını bilmiyorum. Fakat bu katmere 28 TL alan yerde, bundan sonra baklava yiyeceğimi veya kahvaltı yapacağımı hiç sanmıyorum.

Bursa’da bir çok Gaziantepli tatlıcı olmasında rağmen katmer tatlısı Bursa’da hakkıyla yapılmıyor maalesef.

Fıstıkzade ürünlerinin satışını internet üzerinden de yapıyor. Ürünlerin fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer Bursa tatlıcıları hakkında daha önce yaptığım değerlendirmeleri burada bulabilirsiniz.

Fıstıkzade Puanlama

Genel:1.5 out of 5 stars (1,5 / 5)
Lezzet:2 out of 5 stars (2,0 / 5)
Fiyat - Kalite:1 out of 5 stars (1,0 / 5)
Ambiyans:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)

Fıstıkzade Adres

Bursa’da katmer nerede yenir sorusunun cevabını Bursa katmercilerinde aramaya ve Bursa katmer fiyatlarını sizlerle paylaşmaya  devam edeceğim.

Ağzınızın tadının hiç bozulmaması dileklerimle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*