Eklerci Ümit

Eklerci Ümit Fethiye’de küçük bir dükkanda sadece ekler çeşitleri üreten bir lezzet durağı. Sadece ekler üretmesi ve bu konuda uzmanlaşması gerçekten takdir edilmesi gereken bir durum, çünkü bu ticari olarak bir risk. Türkiye’de sadece ekler yapan yerlerin sayısının bir elin parmaklarını geçeceğini sanmıyorum.

İçeriye girdiğinizde benim gibi bir ekler tutkunuysanız dolapta duran rengarenk eklerler hemen gözünüzü alıyor. Eklerlerin, ananaslı, çilekli, limonlu, fındıklı, muzlu, frambuazlı, beyaz çikolatalı, ve sade olmak üzere bir çok çeşidi mevcut.

Eklerler sürekli satıldığı için hep taze. Meyveli eklerler de gerçek taze meyve parçacıkları kullanılmış bu da eklere gerçekten çok hoş bir lezzet katıyor. Kreması bol ve kıvamı yerinde, profiterol hamuru ise olması gerektiği gibi ne çok sert ne de çok yumuşak, olması gerektiği gibi orta sertlikte.

Eklerci Ümit‘in eklerleri hem çeşitlilik hem de lezzet olarak gerçekten mükemmel. Bir restorana yemek yemek için bazen uzakta bile olsa gidilir ya, işte Eklerci Ümit‘e uzak dahi olsanız bir gün mutlaka uğrayın, pişman olmazsınız.

Fiyatlara gelince sade eklerlerin kilosu 25 tl, sade dışındaki eklerlerin kilosu 29 tl. Fiyatları kalite ile uyumlu buldum.

genel:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
lezzet:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
fiyat - kalite:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
ambiyans:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

Bursa yemek mekanlarındaki yolculuğum devam edecek…

Eklerci Ümit” için 6 yorum

 • 13 Ekim 2017 tarihinde, saat 01:16
  Permalink

  Gerçekten yazdığınız gibi Eklerci Ümit’in eklerleri harika. Yalnız öğleden sonra pek çeşit kalmıyor.

  Yanıtla
  • 13 Ekim 2017 tarihinde, saat 01:23
   Permalink

   Haklısınız, ben bu yazıyı yazdıktan sonra 2 kez daha Eklerci Ümit’e gittim. Birinde sade ekler dışında yalnızca 2 çeşit, diğerinde ise hiç çeşit kalmamıştı.

   Yanıtla
 • 3 Kasım 2017 tarihinde, saat 00:07
  Permalink

  Pek göz önünde yer almayan böylesi kendine has lezzet noktalarını gün yüzüne çıkardığınız için teşekkürler.

  Yanıtla
  • 11 Aralık 2017 tarihinde, saat 08:27
   Permalink

   Ben teşekkür ederim. Eklerci Ümit gibi kendi şahsına münhasır işletmeler benim için çok önemli. Bursa’mızın bu gibi yerlere daha çok ihtiyacının olduğunu düşünüyorum.

   Yanıtla
 • 16 Ocak 2018 tarihinde, saat 15:20
  Permalink

  Bize misafirimiz getirdi,gercekten kalıteli malzeme ile yapılmıştı. Tadına bayıldık. Kesinlikle risk almalarına değmiş. Cupcakeleri sollamış hem görsel açıdan hem lezzet

  Yanıtla
  • 22 Ocak 2018 tarihinde, saat 17:35
   Permalink

   Evet, benimde artık misafirliğe giderken eğer bir şey götüreceksem en çok tercih ettiğim seçenek Eklerci Ümit oldu diyebilirim.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*