Do’Donut : Donut ve Filtre Kahve

Bursa Lezzet Durakları olarak Bursa Kafeleri’ndeki lezzetleri denemeye ve sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Do’Donut FSM’deki bir çok kafe gibi şık bir mekana sahip ama diğerleri gibi kalabalık ve gürültülü değil. Sessiz ve şirin bir mekan.

Dodonut‘un ana lezzeti adından da belli olacağı üzere donutları ama menüsünde yalnızca donut yok. Kahvaltı, sıcak ve soğuk sandviçler, pizzalar, makarnalar, salatalar, dondurmalar, tatlılar, sıcak ve soğuk içecekler mevcut. Belki başka bir gün bu lezzetleri de deneme şansım olur ama ben bugün donut için buradayım.

Donutlar burada dolgulu ve normal olmak üzere 2 şekilde yapılıyor. Dolgulu donutun ortası ve içi dolu. Benim tercihim menüden çikolatalı ve karamelli donutların yanında filtre kahve oldu.

Donutların porsiyonları gerçekten büyük, 2 tanesiyle 1 öğünü geçiştirilebilir. Günlük yapılmış ve gayet taze. Çikolatalı donutun üstünde çikolata sosu, içine fazlaca nutella konulmuş. En önemli kısmı olan hamurunun kıvamı yerinde, ne çok sert ne de çok yumuşak.

Çikolatalı donut lezzetliydi ama karamelliyi ben daha çok beğendim.  Üzerinde beyaz çikolata sosu ve içinde karamel var. Karamel kararında konulmuş, baymıyor ama ağızda çok hoş bir lezzet bırakıyor.

Eşimin söylediği frambuazlı donutta oldukça lezzetli. İçinde gerçek frambuaz taneleriyle yapılmış jöle var ama üzerine pudra şekeri konulmuş, bunun yerine frambuaz sos konulsa daha iyi sonuç verebilirdi. Bu haliyle donut yerine keke biraz daha fazla benziyordu.

Donutların yanında içtiğim filtre kahve içinde son zamanlarda içtiğim en iyi filtre kahve kahve diyebilirim. İçimi yumuşak, donutların yanına yakışıyor ve dengeliyor.

Dodonut tatlı krizine girenler için sessiz ve şirin mekanıyla, lezzetli donutlarıyla iyi bir seçenek.

Fiyatlara gelince filtre kahveyle beraber dolgulu donut 11 tl. Tek başına dolgulu donut 6 tl, normal donut 4 tl. Fiyatlar kaliteye göre yerinde.

Do’Donut Puanlama
genel:4 out of 5 stars (4 / 5)
lezzet:4 out of 5 stars (4 / 5)
fiyat - kalite:4 out of 5 stars (4 / 5)
ambiyans:4 out of 5 stars (4 / 5)

 

Do’Donut Adres

Do’Donut hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı, eğer sizinde Do’donut hakkında yorumlarınız varsa aşağıdaki yorum bölümünde bunları paylaşabilirsiniz.

Bursa kafeleri’ndeki yolculuğum devam edecek…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*