TOFAŞ Sosyal Tesisleri : İftar Yemeği

TOFAŞ Sosyal Tesisleri‘ne en son 1 yıl kadar önce akşam yemeği için gitmiştim. Bu yemekle ilgili değerlendirmelerimi buradan okuyabilirsiniz.

Bu akşam ki iftar yemeği değerlendirmesine geçmeden önce Ramazan’da Dışarıda İftar Yapmamanız İçin 7 Neden yazımı okumanızı isterim.

TOFAŞ Sosyal Tesisleri binası şu an yenileniyor. Geçici olarak binanın hemen yanında kurulan büyük bir çadırda hizmet veriyor. Yeni bina 2018 yılı içinde bitecekmiş. Güzel ve geniş bir mekan olacağa benziyor. Bu yüzden iftar çadırında iftarımızı yapacağız 🙂

Bütün Bursa iftar mekanları gibi burasıda iftarda tamamen dolu.

Burada  iftar menüsü haftalık olarak oluşturulmuş. Haftanın her günü için 2 ayrı menü var. TOFAŞ Sosyal Tesisleri iftar menüleri ve fiyatlarına (2018) buradan ulaşabilirsiniz.

Ben geldiğim perşembe gününün menüsünü değerlendireceğim.

Masada ortalama bir iftariye tabağı var.

Salata malzemeleri taze ve biraz zeytin yağı kullanılmış.

Terbiyeli mantar çorbasını çok lezzetli buldum. Sıcak servis edildi. İçinde bolca mantar parçacıkları var ve kıvamı yerinde. Lezzetli bir başlangıç oldu.

Kıymalı tepsi böreği hazır yufka kullanılarak yapılsa da lezzetli. İç harcı bol kullanılmış. Kıyma yağlı kullanıldığı için pişirilirken hem kurumamış hem de yağını hamura geçirmiş. Böylece ortaya lezzetli bir börek çıkmış.

Ana yemek olarak dana emenseyi pek beğenemedim. Eti taze ve lezzetli olsa da sosun kıvamı yerinde değildi. Kornişon turşu biraz fazla kullanılmış. Dana emense biraz basit kaçmıştı ve bir bütünlük içerisinde pekte lezzetli değildi.

Emensenin yanındaki pilav ortalama bir lezzetteydi.

Fıstık fiyatlarının uçtuğu bu günlerde bol fıstıklı bir kadayıf yemek güzel. Fıstıklı kadayıfın üstü çıtır içi yumuşak. Şerbeti uygun sıcaklıkta dökülmüş. Böylece kadayıflar hamur haline gelmemiş. Bu tatlıya yapabileceğim tek eleştiri şeker oranının yüksek olmasıydı. Son dilime doğru biraz baydı.

Sosyal Tesiste çalışanlar müşterilerle oldukça ilgili. Ramazan’da bir çok mekanda organizasyon sıkıntısı yaşanır. Burada ise en ufak bir aksaklık yaşandığını görmedim.

TOFAŞ Sosyal Tesisleri fiyat – performans oranına bakıldığında bana göre Bursa’daki en iyi restoranlardan biri. Kalitelerini iftarda da koruduklarını görmek beni mutlu etti.

Burada yemek yiyebilmek için yanınızda bir TOFAŞ çalışanının olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

TOFAŞ Sosyal Tesisleri Puanlama

Genel:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Lezzet:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
Fiyat - Kalite:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Ambiyans:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

TOFAŞ Sosyal Tesisleri Telefon Numarası

Tel: 0212 337 09 00

TOFAŞ Sosyal Tesisleri Adres

TOFAŞ Sosyal Tesisleri Tofaş fabrikasının içinde bulunuyor

İstanbul Cad. No: 574 16110 Bursa

TOFAŞ Sosyal Tesisleri İftar Menüleri ve FiyatlarıAğzınızın tadının hiç bozulmaması dileklerimle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*