Ristorante Di Zett : Bursa’da Gerçek Bir İtalyan Restoranı

Ristorante Di Zett Bursa’da ağırlıklı olarak İtalyan Mutfağı lezzetlerini müşterilerine sunan bir İtalyan Restoranı.

Di Zett‘te pizza, makarna ve risotto çeşitleri gibi İtalyan Mutfağı‘nın belirgin yemekleri yapılıyor. Bunun dışında steak, pirzola, bonfile gibi kırmızı etler ve burger çeşitleri menüde yer alıyor. Ristorante Di Zett kahvaltı olarak, izzet-i ikram adıyla konuklarına oldukça zengin bir seçenek sunuyor. Tatlılar konusunda ise bir çok seçeneği mevcut.

Ristorante Di Zett menüsüne buradaki resimlerden ulaşabilirsiniz.

Di Zett Bursa Geçit‘te bulunuyor. Mekanı doğum günü gibi kalabalık organizasyonlar yapabilecek kadar geniş. Ristorante Di Zett sevgililer günü ve evlilik yıl dönümü gibi özel günleri kutlayabilecek kadar şık ve romantik bir mekana sahip.

Resim Kaynağı

Buraya bir pazar akşamı saat 8 gibi eşimle beraber geldik. Geldiğimizde içeride bir kaç masa doluydu.

Menüden ortaya Di Zett‘in spesiyali Pizza Zett ve Risotto Formaggio siparişi verdik.

Siparişlerimizi beklerken kızarmış ekmekle beraber içinde siyah zeytin ve hafif acılı kırmızı biber bulunan ikram tabağı geldi.

Bir süre bekledikten sonra Pizza Zett geldi. Pizza Zett karışık bir pizza, içinde peynir olarak mozarella ve dil peyniri var. Bunun dışında mantar, siyah zeytin, domates bulunan pizzada et olarak roastbeef (rozbif) kullanılmış. Roastbef bonfilenin marine edilip, mühürlendikten sora baharatlanarak fırınlanması ile yapılıyor. Roastbeef iyi yapılmış, lezzetli. Kullanılan mozarella, dil peyniri ve mantarla uyumlu. Küçük parçacıklar halinde koyulmamış pizzanın üzerine, tüm yüzeyini kaplıyor.

Pizza Zett‘in hamurunun etrafı çıtır, kalınlığı ideal. Ne çok ince nede yediğiniz zaman mideye oturacak kadar kalın. Kullanılan un ve mayada kaliteli olunca koca bir tabak pizza şişkinlik yapmıyor.

Taş fırında, odun ateşinin pizzaya verdiği lezzeti başka hiç bir şey veremez bence. Ristorante Di Zett‘e gittiğimde yanan taş fırını görünce çok sevinmiştim. Valoriani marka fırınları kaliteli ama hem odun ateşiyle hemde doğalgazla ısınabiliyor. Maalesef ben gittiğimde doğalgaz yanıyordu. Odun ateşinin pizzaya verdiği lezzet pizzam da yoktu. Maalesef buradan yarım puanlarını kırdım.

Pizzadan bir kaç dakika sonra dört peynirli Risotto Formaggio geldi. Risotto lapa pirinç pilavı gibi görülebilir ama değil. Yapımı sırasında kendini salan nişastası, kremamsı hale gelerek lapa görünmesine neden oluyor. Kullanılan pirinç çok önemli çünkü risotyoya uygun pirinç kullanılmazsa risotto değil lapa bir pirinç pilavı elde edersiniz. Ristorante Di Zett Arborio pirinci kullanarak doğru sonuç almış. Peynirler (formaggio) risottoya yakışmış, damakta arkadan gelen bir tat bırakıyor. Bir bütün olarak Risottoyu oldukça lezzetli buldum.

Ristorante Di Zett‘te tatlı çeşitleri oldukça fazla. Bizim tercihimiz Çikolatalı Suffle oldu.

20 dakika kadar bekledikten sora Suffle geldi. Fırından yeni çıkmış, sıcak. Krema, pudra şekeri ve çilekle sunuluyor. Suffle‘nin kekini patlatınca içinden akan çikolata şelalesi beni bende alıyor. Ristorante Di Zett‘te Suffle‘nin içine portakal kabuğu rendesi konulmuş. Daha önce bu şekilde bir Suffle yememiştim. Bu ayrıntı Suffle‘de güzel bir lezzet ve hoş bir rayiha bırakmış. Suffle kekiyle, çikolatasının kıvamı ve lezzetiyle bende tam not aldı.

Ristorante Di Zett‘in çok sevimli bir çalışanı var. Adı Daisy. Hayatımda gördüğüm en sevimli ve en akıllı köpeklerden biri. Garsonların peşinden pati pati gidiyor ve şovunu yapıyor. Aslında bu Di Zett için bir risk. Bir çok kişi bu durumu yadırgayabilir ama benim çok hoşuma gitti. Di Zett‘i bu duyarlı tutumu için kutluyorum.

Ristorante Di Zett‘te cumartesi akşamları canlı müzik yapılıyor. Restoranda ayrıca alkollü içecek servisi de bulunuyor.

Pizza konusunda ne yazık ki giderek fast food’a kayıyoruz. İnsanlar kalitesiz malzemelerle yapılmış hamur yığınları yiyor. Bursa’da gerçek pizza yapan İtalyan Restoran‘ların sayısı ne yazık ki çok az. Ristorante Di Zett Bursa’da en iyi pizza yapan bir kaç mekandan biri.

Di Zett Yalnızca pizza değil, İtalyan Yemkleri ile Bursa’da İtalyan Mutfağı‘nı çok başarılı bir şekilde temsil ediyor.

Ristorante Di Zett fiyatları, ortalamanın biraz üzerinde. Di Zett Pizza 40 TL, Risotto Formaggio 30 TL ve Çikolatalı Suffle 20 TL (2018 Mayıs).

Ristorante Di Zett Puanlama
genel:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
lezzet:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
fiyat - kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
ambiyans:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
Ristorante Di Zett Adres

Geçit, Sanayi Cd. No:762, 16265 Osmangazi / BURSA

Ristorante Di Zett Telefon

+90 (224) 244 8578

Ristorante Di Zett Menü
Resim Kaynağı
Resim Kaynağı
Resim Kaynağı
Resim Kaynağı

Ristorante Di Zett hakkındaki yorumlarım bunladı. Sizde Di Zett hakkındaki deneyimlerinizi aşağıdaki Ristorante Di Zett yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. 

Bursa Lezzet Durakları olarak, Bursa Restaurant ve Bursa Pizzacıları’nı deneyimlemeye, yorumlarımı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Bursa pizza fiyatlarını size aktaracağım.

Ağzınızın tadının hiç bozulmaması dileklerimle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*