Podyum Davet : İftar Yemeği

Podyum Davet iftar yemeği değerlendirmesine geçmeden önce Ramazan’da Dışarıda İftar Yapmamanız İçin 7 Neden yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Podyum Davet‘e bir iftar organizasyonu için geldim. Burayı yazıp yazmamak konusunda tereddütte kalmıştım. Çünkü burası her zaman yemek yenebilecek bir bir restoran değil. Podyum Davet Nilüfer‘de Podyumpark’ın içerisinde düğün, kına, balo, konferans ve toplantı gibi organizasyonların yapıldığı bir mekan. Podyum Davet‘in kendine ait cateringi var ve yemekler buradan geliyor. Bu değerlendirmeyi yapmamın amacı ise burada organizasyon yapacak veya catering hizmeti almayı düşünenlere bir referans olması.

Burada Podyum Davet Mercan, Podyum Davet Opal ve Podyum Davet Lal olmak üzere 3 adet salon bulunuyor. Benim katıldığım organizasyon Opal Salonu’ndaydı. Burası 750 kişi kapasiteli oldukça geniş ve son derece şık bir mekan.

Resim Kaynağı

Masada zengin bir iftariye tabağı var. Tabakta ezine peynir, taze kaşar, pastırma, gül reçeli, tereyağı, hurma, ceviz içi, biberli yeşil zeytin, siyah zeytin, domates ve salatalık mevcut.

Ezan okunmadan hemen önce yüksük çorbası geldi. Çorba sıcak servis edildi. Normalde yüksük çorbasının içinde bulunan mantı ve nohut oldukça fazla olur. Hatta bazen çorba değilde sulu bir yemek olarak bile yenilebilir. Bu çorbanın içinde bulunan mantı ve nohut biraz azdı fakat kıvamı ve lezzeti yerindeydi.

Ara sıcak olarak gelen kıymalı patatesli köy böreği saki bir catering firması tarafından değilde, evde yapılmış kadar lezzetliydi. Kat kat yufkaları ince ve malzemesi boldu.  Böreği başarılı buldum.

Masada ayrıca patlıcan ve biber kızartması bulunuyor.

Ana yemekte beğendili dana incik ve kestaneli iç pilav var. Dana incik pişirilmesi süresi arttıkça lezzeti artan bir et parçası. 8 saat üzerinde pişirilmesi gerekiyor. Bu incikte olması gerektiği gibi oldukça uzun süre pişirilmiş. Sonuç olarak çatalı değdirdiğim gibi lifleri birbirinden ayrılan, lezzetli ve lokum gibi bir incik ortaya çıkmış.

Beğendinin kaşar, un ve tereyağı dengesi iyi kurulmuş. Kıvamı yerinde incikle uyumlu lezzetli bir beğendi olmuş.

İç pilav tane tane olmuştu ama iç malzemeleri biraz daha yoğun kullanılabilirdi.

Tatlı tabağında dondurmalı irmik helvası ve çikolatalı mousse sunuldu. İrmik helvası biraz daha kuru olmalıydı. Yağı ve şerbeti biraz fazlaydı. İçindeki fıstıklarda biraz fazla olabilirdi.

Çikolatalı mousse bitter çikolata ile yapılmış ve oldukça yoğundu. Yerken baygınlık veriyor.

Yemek sırasında istediğiniz meşrubatı alabiliyorsunuz. Yemek sonrasında ise termos ile çay servisi mevcut.

İftar organizasyonu oldukça zordur. Aynı anda bir çok kişiye yemek vermek hem organizasyon hemde yemek lezzeti olarak sıkıntılara sebep olabilir. Bu akşam burada en az 750 kişiye iftar yemeği verildi. Ben en ufak bir sıkıntı yaşandığını görmedim. Garsonların sayısı yeterli ve oldukça ilgililer. Bunun dışında yemeklerin lezzeti de yerindeydi.

Podyum Davet organizasyon işini gerçekten iyi yapıyor. Ben bu iftar yemeğinden oldukça memnun ayrıldım.

Maalesef Podyum Davet fiyat bilgisi veremiyorum.

Podyum Davet yorumlarım bunlardı. Sizde deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Podyum Davet Puanlama
Genel:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Lezzet:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Ambiyans:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Podyum Davet İletişim

Tel: 0224 453 19 95

Podyum Davet Adres

Podyum Davet yol tarifine aşağıdaki haritadan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*