Kardeşler Pide ve Cantık Salonu (Tuz Pazarı) : Cantığın En Lezzetli Hali

Köklü bir geçmişe sahip olan Kardeşler Pide ve Cantık Salonu 1975’den beri Tuz Pazarı’nda faaliyet gösteriyor. 2 yıl kadar önce Kardeşler Pide Beşevler şubesini açtı. İlk açıldığında burada tatsız bir yemek deneyimi yaşamıştım. Bu ziyaretime ait yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Tuz Pazarı Kardeşler Pide Salonu‘na 3 arkadaşımla beraber bir cuma günü öğle saatlerinde geldik.  Burası 2 katlı bir mekan. Pide ve cantıklar birinci katta yapılıyor, ikinci katta ise müşteriler ağırlanıyor. İkinci katı geniş olsa da, biz geldiğimizde oturmak için yalnızca bir kaç masa boştu. Burası günün her saati, oldukça kalabalık bir mekan.

Burada kıymalı, kuşbaşılı ve kaşarlı cantık yapılıyor. Bunun yanında Konya usulü pide çeşitleri mevcut. Kardeşler Pide Nilüfer Beşevler şubesinde daha fazla çeşit mevcut. Kardeşler Pide menü ve Kardeşler Pide fiyat listesini burada bulabilirsiniz (Mayıs 2018).

Siparişim 2 kıymalı cantık oldu. Burada cantık siparişi verirseniz beklemek gibi bir derdiniz olmuyor. Aşağıdaki fırında zaten sürekli olarak cantık yapılıyor. Sipariş verince cantığınız hemen sıcak sıcak önünüze geliyor.

Cantığın kendine özgü baharatlı bir kıyması vardır. Aynı şekilde hamurunda onu pideden ayıran farklı bir maya bulunur. Buradaki cantığın kıyması ve hamuru tamda bu şekilde yapılmış. Kıyması bol ve lezzetli. Hamurunun etrafı kalın ve yumuşak.

Burada cantıklar taş fırında odun ateşiyle pişiriliyor. Buda cantığın lezzetine lezzet katıyor. Cantığın kendine has özelliklerinden biride kıyma ile hamurun birleştiği katmanın hafif sulu kalması. Kardeşler Pide‘nin cantığında da bu bulunan bu katman ayrı bir lezzet katıyor cantığa.

Kardeşler pide salonu cantık yapmanın bütün kurallarına harfiyen uymuş ve müşterilerine cantığın en lezzetli halini sunuyor.

Kardeşler Pide Nilüfer şubesine yeni açıldığında gitmiştim. Herhalde yeni açıldığı için  bazı aksaklıklar yaşanıyordu, bana da bunlar denk geldi. Tuz Pazarı’ndaki deneyimimden sonra söyleyebilirim ki Kardeşler Pide bu işi biliyor. Burası kesinlikle Bursa’daki en iyi cantık yapan yerlerden biri.

Kardeşler Pide‘de cantığın yanında herhangi bir meze gelmiyor.

Kasada da kredi kartı geçmiyor, benim gibi yanınızda pek nakit taşımıyorsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Kardeşler Pide Salonu Puanlama
Genel:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Lezzet:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Fiyat - Kalite:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
Ambiyans:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
Kardeşler Pide Salonu Adres

Tuzpazarı Mahallesi, 2. Tuzpazarı Sk. No:15, 16020 Osmangazi/Bursa

Kardeşler Pide Menü

Ağzınızın tadının hiç bozulmaması dileklerimle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*