Görükle Karadeniz Pide Sarayı

Karadeniz Pide Sarayı öğrenci nüfusunun yoğunluğundan dolayı bir çok kafe, fast food ve restoranın bulunduğu Görükle’de bulunuyor.

Karadeniz Pide Sarayı çok büyük olmayan salaş bir mekana sahip.

Buraya bir salı akşamı saat 7 gibi eşimle beraber geldik. Geldiğimizde içerisi doğal olarak öğrenciler ağırlıkta olmak üzere doluydu.

Menüsünde pide çeşitleri bulunan Karadeniz Pide Sarayı‘nda bizim tercihimiz kıymalı kır pidesi oldu.

Burada kır pideleri toplu kıymalı, patatesli ve peynirli olarak yapılıyor. Dükkanın önünde bulunan ısıtıcılı dolapta sıcak olarak saklanıyor ve buradan alınarak müşteriye sunuluyor. Normalde böyle bir yöntemin lezzet açısından doğru olmadığını bilsem de fazla vaktim olmadığı için tercihim bu yönde oldu.

Malum kır pidesi bir çok yerde hamuru bol, iç harcı az olarak yapılan bir pide çeşidi. Aslında hakkıyla yapıldığında ortaya lezzetli bir pide çıkıyor. Fakat bir çok yerde nedense kır pidesi ucuz yemek olarak zihinlerde yer ettiği için işletmelerde kaliteyi bu seviyede tutuyor.

Karadeniz Pide Sarayı‘da kır pidesini bu şekilde yapmış, hamuru bol, iç harcı az. İç harcında da kıyması az domates ve soğanı boldu. Hamuru biraz daha fazla pişirilebilirdi, bu haliyle biraz çiğdi. Kır pidesinde odun ateşinin pideye verdiği o lezzet maalesef bulunmuyordu. Fırınları elektrik veya gaz ısıtmalı olmalı. Bu saydıklarıma rağmen pide lezzetsiz miydi? Hayır. Ortalama bir lezzetteydi kır pidesi.

Karadeniz Pide Sarayı fiyatlarına ve menüsüne buradan bakabilirsiniz. Kır pidesinin tanesi burada 2,5 tl. Fiyat gayet makul.

Sonuç olarak ben Karadeniz Pide Sarayı‘nda lezzet olarak aradığımı bulamasam da fiyat performans olarak buradan memnun ayrıldım. Başka bir zaman burada başka pide çeşitlerini de denemek isterim.

Benim Karadeniz Pide Sarayı ile ilgili değerlendirmelerim bunlardı. Eğer sizinde bu konuda deneyimleriniz varsa aşağıdaki yorum bölümünde bunları bizimle paylaşabilirsiniz.

Karadeniz Pide Sarayı Puanlama
Genel:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Lezzet:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Fiyat - Kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Ambiyans:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
Karadeniz Pide Sarayı İletişim

Tel: (0224) 483 21 17

Karadeniz Pide Sarayı Adres

Görükle Dumlupınar Mahallesi, Atatürk Cd. No:84, 16285 Nilüfer/Bursa

Karadeniz Pide Sarayı Menü ve Fiyat Listesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*