Beyoğlu Cağ Kebap

Beyoğlu Cağ Kebap Emek’te Mudanya Yolu üzerinde bir cağ kebap salonu. Zaten Emek’te kozmopolit yapısından olsa gerek gösterişten uzak, çok fazla kişinin bilmediği bir çok lezzet durağı bulunuyor. Beyoğlu Cağ Kebap’ta bu yerlerden biri. Şık, temiz ve ortalama bir büyüklükte bir mekana sahip burası. Hafta içi öğle yemeği için geldiğimizde bir iki masa doluydu ama yemeğin sonlarına doğru içerisi dolmaya başladı.

Bir çok cağcı gibi buranında sahipleri Erzurumlu ve esnaflığı bilen müşterilerine karşı ilgili işletmeciler.

Menüsünde yalnızca cağ yok. Odun ateşi yanan bir taş fırınları olduğu için pide, lahmacun, cantık ve konya usulü pidelerde yapıyor burası. Fırınlarının avantajını size cağın yanında getirdikleri sıcacık ve lezzetli puf lavaşlarla sunuyorlar.

Meze olarak salata, soğan, ezme ve borani masaya geliyor. Gerek lavaş olsun gerekse mezeler bittikçe isterseniz yenileniyor.

Mezeler gerçekten lezzetli. Bu dört mezeye yapabileceğim tek eleştiri salatanın zeytin yağının biraz daha fazla konulması olabilir ancak.

Ben cağ öncesinde 1 lahmacun söyledim. Gelen lahmacunun hamuru ince, pişirilirken kurutulmamış ve de çiğ bırakılmamış. Kıyması ince çekilmiş, soğanlar da zırhta çekilmiş. Böyle olunca iyi bir fırında lezzetli bir lahmacun çıkmış ortaya.

Sonrasında cağlar gelmeye başladı. Bursa’da yaşayan bir çok Artvin’li ve Erzurum’lu olduğu için şanslıyız, gerçekten bir çok yerde iyi cağ yemek mümkün ama Beyoğlu Cağ Döner bunların arasında en iyilerden biri diyebilirim. %100 kuzu eti kullanılmış. Ağızda lokum gibi dağılıyor et. Şişin arasındaki yağ oranı iyi ayarlanmış ne çok fazla ne de az. Pişirilme seviyesi tam istediğim gibi et kurutulmadan tam yağını salmaya başladığında kesilmiş. Şişler her cağcıda olduğu gibi siz tabağınızdakini bitirince yenileniyor böylece her gelen şiş sıcak oluyor. Bu siz tamam deyinceye kadar devam ediyor.

Yemekten sonra künefe söyledim. Burada yediğim yemekte tek olumsuz yorumum künefeye oldu. Hazır satılan künefe alınmış ve şerbet dökülerek ikram ediliyor. Lezzeti vasatın altındaydı.

Beyoğlu Cağ Kebap gerçekten lezzetli cağ yapıyor ve yanında sunduğu diğer lezzetlerin kalitesi ile bunu tamamlıyor.

Fiyat olarak 1 şiş Cap Kebap 9 TL, Lahmacun 4.5 TL, Künefe ise 8TL.

genel:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
lezzet:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
fiyat - kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
ambiyans:4 out of 5 stars (4,0 / 5)

Bursa restoranları ndaki yolculuğum devam edecek…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*