Müdavim Pide Salonu : Toblerone Pide, Yağlı Pide ve Kapalı Kıymalı Pide

Müdavim Pide Salonu Türkiye genelinde 9 şubesi bulunan bir pide zinciri. Bursa’da ki şubesi Özlüce Ahmet Taner Kışlalı Bulvarında bulunuyor.

Buraya bir çarşamba günü yarımda 3 arkadaş öğle yemeği için geldik. Geldiğimizde içeride bir kaç masa doluydu ama biz kalkarken mekan neredeyse tamamen dolmuştu.

Oldukça şık, ferah ve temiz bir mekanı var.

Masaya oturur oturmaz iki şey hemen dikkatimi çekti. Birincisi eskiden lokantalarda ve restoranlarda şimdilerde ise bazı lokantalarda uygulanan su bardaklarının içine konulan pembe kağıtlar burada mevcut. Müşterilere ufak bir nostalji yaşatıyor

İkincisi ise bir çok işletmenin düştüğü hata olan kesmeyen bıçaklar yerine burada gayet keskin bıçakların kullanılması. İyi düşünülmüş bu iki ayrıntıyı beğendim.

Menü konusunda Müdavim oldukça şeffaf, müşteriler için faydalı bir uygulama olan menüyü ve güncel fiyat listesini web sitelerinde bulunduruyorlar. Müdavim Pide Salonunun menüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

Menüden 3 arkadaş ortaya 3 farklı pide söyledik. Toblerone pide, kapalı kıymalı pide ve garsonun tavsiyesi üzerine yağlı pide (kavurmalı peynirli).

Siparişleri beklerken masaya turşu ve roka geldi, salata veya ezme gibi ikramlarda beklerdim böyle bir mekandan.

Biraz bekledikten sonra önce kapalı kıymalı pide geldi, pideyi vasat buldum. Hamuru ince açılmış ve odun ateşinde doğru pişirilmiş olsa da kullanılan un ve maya bana pek kaliteli gelmedi. Kıymayı da pideye uygun bulmadım, biraz suluydu.

Kapalı pideden sonra yağlı kavurmalı peynirli pide geliyor. Bu pidenin ise kesinlikle vasatın altında olduğunu söyleyebilirim. Kullanılan peynir kesinlikle bu pideye uygun değil, dilimi aldığınızda peynir uzamıyor. Kolot peyniri gibi peynir kullanılması gerekirken burada daha çok kaşar gibi bir peynir kullanılmış. Pidenin üzerindeki kavurmaları da az ve sıradan buldum. Yağlı pidenin en önemli özelliği olan buram buram kokan tereyağı ise neredeyse hiç kokmuyordu ve çok azdı.

Sıra geldi en merak ettiğim pide olan toblerone pideye. Buraya gelmeden önce bir çok sosyal medya hesabında bu pidenin yapılışını gördüm ve ağzımın suları aktı. Hamurun içine toblerone ve muz konularak yapılan bu pide lezzetli ama çokta bir espirisi yok açıkçası. Sunumda pudra şekeri kullanılıyor ama antep fıstığı taneleri de bu pideye yakışırdı diye düşünüyorum.

Sonuç olarak Müdavim Pide Salonu’nun odun ateşiyle ısınan iyi bir fırını var. Ustalarının da elleri lezzetli ama kesinlikle malzeme kalitesi konusuna daha fazla önem verilmeli. Pide zaten çok fazla malzeme çeşidi kullanılmadan yapılan bir lezzet türü, kompleks bir yapısı yok. Bu nedenle kullanılan bir kaç malzeme türünde kaliteden ödün verilmemesi çok önemli.

Müdavim Pide Salonu Puanlama
genel:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
lezzet:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
fiyat - kalite:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
ambiyans:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Müdavim Pide Salonu Adres

Müdavim Pide Salonu hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı, eğer sizinde Müdavim Pide Salonu hakkında yorumlarınız varsa aşağıdaki yorum bölümünde bunları paylaşabilirsiniz.

Bursa pidecileri, Bursa lahmacun ve Bursa cantık hakkında gezmeye, yemeye ve bunları sizlerle paylaşmaya  devam edeceğim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*