Kardeşler Pide ve Cantık Salonu : Lahmacun ve Fıstıklı Kadayıf

Kardeşler Pide’nin Tuzpazarı’ndaki mekanını duyuyordum fakat bir türlü gidememiştim. Beşevler Caddesi’ne yeni bir şube açtıklarını görünce gitmek buraya nasip oldu.

Buraya haftaiçi akşam saat 7 gibi geldik. İçerisi doluydu. Mekan dışarıdan çok şık duruyor, içerisi aynı şıklıkta olmasa da geniş ve ferah.

Menüde cantıklar, pideler, kebaplar, salatalar ve tatlılar mevcut.

Aslında ben Kardeşler’in cantığının iyi olduğunu duymuştum fakat bugün canım lahmacun yemek istedi. Eşimde kuşbaşılı kaşarlı pide söyledi.

Ortaya 2  kişiye 1 tabak salata geldi. Pide çeşitleri yapan yerlerde ezme de bence standart gelmeli.

Yoğunluktan olsa gerek siparişlerin gelmesi için yaklaşık 20 dk. bekledik.

1 lahmacun 4 parçaya bölünmüş olarak geldi. Lahmacun’un hamuru hafif kıtır olması gerekirken fazla pişirilmiş, bazı bölgelerinde yanıklar oluşmuştu. Etin oranını az buldum hatta aşağıdaki resimdeki gibi bazı dilimlerinde neredeyse yoktu diyebilirim. Çok pişirildiği için ve soğanlar zırhta çekilmediği için et kurutulmuştu. Bu haliyle lahmacun damağımda kurutulmuş bir yalancı lahmacun tadı bıraktı.

Eşimin tabağından kuşbaşılı kaşarlı pidenin tadına bakıyorum. Lahmacuna nispeten daha lezzetli ve bol malzemeli. Hamurun kenarları cantık hamuru gibi kalın ve yumuşak yapılmış. Çok pişirme problemi burada da vardı, fırında biraz daha az tutulabilirmiş. İç harcında galiba uygun et kullanılmamış, tadı damağında biraz yavan bir tat bıraktı.

Tatlı olarak menüden ortaya bir adet fıstıklı kadayıf söyledik. Lahmacun ve pidede umduğumu bulamayınca inşallah tatlısı güzeldir dedim ama maalesef tatlı bende tam bir hayal kırıklığı yarattı. Tatlı geldiğinde sıcaktı, büyük ihtimal ile daha önce şerbeti dökülen, sonra bayatlamış kadayıfa servis sırasında biraz yumuşasın diye hafif şerbet dökülmüş. İki kere şerbet yiyen kadayıfın altı tamamen hamura dönmüştü, üstündeki kadayıfı ise kuruydu. Yani marketten kadayıf alıp kendim evde yapsam herhalde daha güzel olurdu.

Burada inanın hiç bir işletmenin hakkında olumsuz şeyler yazmak istemiyorum. Eleştirilerimi olabildiğince yumuşatarak size aktarmaya çalışıyorum, sonuçta birileri buradan ekmek yiyor ama Kardeşler Pide’nin bu kalitesine olumlu yorumlar yapmam, işini gerçekten iyi yapan yerlere haksızlık olur. Umarım kalitelerini bir an önce düzeltirler.

Fiyatlara gelince;

Lahmacun 5 TL (adet), Kuşbaşılı Kaşarlı Pide 17 TL, Fıstıklı Kadayıf 8 TL Ayran 300 ML 3 TL.

Fiyatlar bu kaliteye göre yüksek. Eskiden adettendi müşteri kasada bir yemekten memnun kalmadığını söylerse, o yemeğin parası ondan alınmazdı. Tamam artık o devirler geride kaldı ama kasada tatlının durumunu belirtmeme rağmen parası alındı.

genel:1 out of 5 stars (1,0 / 5)
lezzet:1 out of 5 stars (1,0 / 5)
fiyat - kalite:1 out of 5 stars (1,0 / 5)
ambiyans:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*