Hasköyüm Pidecisi : Karışık Pide

Hasköy’de bulunan Hasköyüm Pideci’sine Ramazan Bayram’ının ikinci günü akşam saat 8 gibi geldik. Mekanın şık ve geniş bir kapalı bölümü var, bahçesinde oturup yemek yiyebilmekte mümkün. Mekan geldiğimizde kalabalıktı.

Oturduğumuzda gelen garson arkadaş bize siparişimizin ne olduğunu sordu. Menüyü istediğimizde ise bizde menü yok cevabını aldık. Ben menüsü olup üzerinde fiyat yazmayan mekanlara bile çok kızarken bu cevap beni şoka soktu açıkçası. Menü bir restoranın olmazsa olmazı, müşterinin en doğal hakkı ve garantisidir.

Garsonun saydığı seçenekler arasından ben karışık pide eşimde kuşbaşılı kaşarlı pide siparişi verdik. Ortaya da salata söyledik.

Servisimiz açıldı, pideleri beklerken salata  ve ezme geldi.

Çoban salatanın yarısı sivri biberden oluşuyordu desem yalan olmaz herhalde ve biberler inanılmaz acıydı. Eşim zaten yiyemedi. İçinde hiç zeytin yağı yoktu. Malzemeler kabaca doğranarak bir kaba konulmuş sadece. Salata herhalde Bursa’da yediğim en özensiz en basit ve en lezzetsiz salataydı.

Ezme ise vasattı. Meze olarak sadece ezmeden biraz fazlası gelmeliydi.

Bir süre sonra pideler geldi. Karışık pide hakkında söyleyebileceğim tek olumlu şey içindeki malzemelerin lezzetiydi. O da ortalama bir lezzetti sadece. Bunu dışında porsiyon zaten çok küçüktü ve içindeki malzemelerde çok azdı. Güya karışık pide ama içinde sadece ufak bir dilim pastırma vardı, kavurmada yalnızca bir kaç ufak parça. Kaşarda çok ince bir tabaka olarak konulmuş.

İyi bir fırında odun ateşinde pişmesi pideye bir lezzet katmış ama hamuru az pişmişti.

Karışık pide, karışık pideye benzemiyordu ama kuşbaşılı kaşarlı pide biraz kuşbaşılı kaşarlı pideye benziyordu. Fakat onunda tadına bakınca aynı sorunlar burada da vardı. Ortalama malzeme kalitesi, pişmemiş bir hamur ve az malzeme.

Tatlı olarak ise ortaya bir adet sütlaç siparişi verdik. Gelen sütlaç’ın üzeri fındıktan gözükmüyordu. Fakat bir iki kaşık aldıktan sonra fark ettim ki içinde bir adet bile pirinç yoktu. Tatlı sütlaç değil muhallebiydi. Muhallebi için güveçte ve  bol fıstıklı olması ayrıca üzerindeki sevdiğim hafif yanık tabakadan dolayı vasatın biraz üstüydü diyebilirim.

İçecek olarak içtiğim şalgam suyu asidesi biraz fazla olsa da oda vasattı.

Bursa’da bu kadar çok bilinen ve belirli bir müşteri potansiyeli olan Hasköyüm’de bu kadar düşük seviyede bir yemek yiyeceğim aklıma gelmezdi.

Fiyat olarak; Karışık Pide 18.5 TL, Kuşbaşılı Kaşarlı Pide 16.5 TL, bir salata, bir fırın sütlaç, şalgam suyu ve fanta’ya toplamda 60 TL hesap ödedim. Salata, fırın sütlaç, şalgam suyu ve fanta toplam 25 TL ise çok pahallı. Yok hesapta yanlışlık olduysa burada menünün olmamasının ne kadar hatalı bir şey olduğu ortaya çıkıyor.

genel:1.5 out of 5 stars (1,5 / 5)
lezzet:1 out of 5 stars (1,0 / 5)
fiyat - kalite:2 out of 5 stars (2,0 / 5)
ambiyans:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

Bursa restoranları ndaki yolculuğum devam edecek…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*