FSM WaffleXL

Yazın artık bittiği bu günlerde yaz meyveleriyle yapılmış bir waffle yemek istedim, malum her lezzeti mevsiminde tatmak lazım. Yazda toplanarak buzhanelerde saklanan yaz meyvelerinden kışta aynı tadı  almak mümkün değil.

WaffleXL FSM’de şık bir mekana sahip şirin bir yer. Buraya bir cumartesi akşamı saat 8 gibi geldiğimizde içeride bir iki masa doluydu.

WaffleXL‘da waffle ve kumpir olmak üzere 2 temel seçenek mevcut. Bunun yanında kafe olarak soğuk ve sıcak bir çok içecek çeşidi de içilebiliyor.

Waffle’ı listedeki seçenekleri işaretleyerek istediğiniz şekilde oluşturabiliyorsunuz. Listede çikolatalar, şekerlemeler, taze meyveler ve soslar mevcut. Benim listeden tercihim hamurun üzerinde nutella, bademli ve beyaz çikolata, tutti frutti şekeri, çilek, muz, antep fıstığı ve fındık oldu.

Biraz bekledikten sonra gelen waffle’ı siparişi alan garson arkadaş hazırladı. Waffle’ın en önemli yeri olan hamurunu başarılı bulmadım, biraz çiğ kalmıştı. Malzemesi bol olsada meyvelerin çok taze olduğunu söyleyemeyeceğim. Fındığı bol konulmuş ama antep fıstığı azdı.

WaffleXL‘da sunum düz bir tahta tabak üzerine konan kağıt ile yapılıyor. Bıçakla waffle’ı keserken ağzınıza kağıt parçaları gelebiliyor, bunun değişmesi gerekir bence.

WaffleXL‘da istediğim waffle’ı tam olarak bulamadım, waffle’a bir kaç özenli ve kaliteli dokunuş yapılması gerekiyor.

Burada waffle 16 tl, çay 3.5 tl.

Puanlama
genel:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
lezzet:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
fiyat - kalite:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
ambiyans:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)

 

Adres

WaffleXL hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı, eğer sizinde WaffleXL hakkında yorumlarınız varsa aşağıdaki yorum bölümünde bunları paylaşabilirsiniz.

Bursa waffle mekanları, Bursa waffle siparişi ve Bursa waffle fiyatları hakkında gezmeye, yemeye ve bunları sizlerle paylaşmaya  devam edeceğim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*