Cigerci Tahsin : Edirne Yaprak Ciğeri

Ciğerci Tahsin 23 Nisan Mahallesinde ufak bir mekanda Edirne Yaprak Ciğeri yapıyor. Tuz Pazarı’nın altında da bir şubesi varmış.

Buraya bir perşembe günü arkadaşlarımla yarımda geldik. Sanayiye yakın olan her mekanın öğle saatlerinde dolu olduğu gibi burasıda doluydu.

Menüden ciğerden önce çorba söylemek mümkün. Ciğerin yanında pilav, bir kaç çeşit meze ve tatlılarda menüde mevcut.

Biz sipariş verdiğimiz ciğerleri beklerken masaya domates, soğan, acı biber ve hafif acılı biber sosu geldi.

Ciğerci Tahsin‘in ciğeri lezzetli ağızda dağılıyor ama lokum gibiydi diyemeyeceğim. Ciğer işi biraz risklidir, her zaman aynı kalitede ciğer bulmak zor iş. Bunun dışında kesimi, unlanması ve kızartılması doğru yapılmış. Yanında Edirne tava ciğerinin olmazsa olmazı  Karaağaç acı biberi geliyor, yalnız porsiyonun büyüklüğünü biraz az buldum.

Tatlı olarak ben Hayranbolu tatlısı söyledim, daha önce bu tatlıyı deneme fırsatım hiç olmamıştı. Kemalpaşa tatlısının biraz büyüğü ve galiba içinde daha fazla yumurta kullanılmış. Tahin bu tatlıya yakışmış ama kaymak ne yazık ki kalmamıştı, bu tatlı tam kaymakla beraber yenmelik.

Ben Ciğerci Tahsin‘den memnun ayrıldım, işlerini severek yapıyorlar ve müşteri memnuyetini önemsiyorlar. Bir kaç ufak dokunuşla lezzetlerini daha ileriye taşıyacaklarına eminim.

Fiyat olarak ciğerin porsiyonu 13 tl Hayranbolu tatlısı 6 tl. Fiyatları kaliteye göre yerinde buldum.

Buraya gitmemle, bu yazıyı yazdığım süre arasında öğrendim ki Ciğerci Tahsin‘de pideli ciğer yapılmaya başlanmış. Bu lezzeti tatmaya mutlaka gideceğim, yorumlarımı o zaman tekrar paylaşırım.

Ciğerci Tahsin Puanlama
genel:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
lezzet:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
fiyat - kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
ambiyans:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Ciğerci Tahsin Adres

Ciğerci Tahsin hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı, eğer sizinde Ciğerci Tahsin hakkında yorumlarınız varsa aşağıdaki yorum bölümünde bunları paylaşabilirsiniz.

Bursa ciğercileri, Bursa Edirne Tava Ciğeri ve Bursa Arnavut Ciğeri hakkında gezmeye, yemeye ve bunları sizlerle paylaşmaya  devam edeceğim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*