Çamlık Et Mangal : İftar Yemeği

Çamlık Et Mangal değerlendirmesine geçmeden önce “Ramazan’da Dışarıda İftar Yapmamanız için 7 Neden” yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Çamlık et mangal Misi Köyü Piknik Alanı’nda bir mekanı bulunan ve burada müşterilerine piknik tadında et mangal hizmeti veren bir işletme. Burada dere kenarında doğa ile iç içe geniş bir mekanı ve kendine ait bir piknik alanı mevcut. Piknik alanından fabrika ve okul gibi kuruluşların piknik organizasyonlarını da yapabiliyor.

Yakın zamanda ise kendilerine Küçük Sanayi Cami’nin hemen yanında bir mekan açtılar. Burada şık bir kapalı mekan ve geniş bir bahçeleri mevcut. Bende bugün bir iftar organizasyonu için buradayım.

Menüde iftariye tabağı, çorba, karışık et tabağı, salata, yoğurt ve tatlı var.

İftariye tabağındaki çeşitleri çok az buldum. Sadece hurma, zeytin ve kuru kayısı vardı.

Salata olarak ince doğranmış mevsim salata taze sebzelerden ve orantılı yapılmıştı ama oda 4 kişiye küçük 1 tabak düşecek şekilde masaya konmuştu.

Yoğurt bir et tabağının yanında verilebilecek en ideal yoğurttu diyebilirim. Kesme yoğurt olmasa da şekli bozulmayan ve lezzetli bir yoğurttu.

Çorba olarak az mercimek geldi. Biraz soğuk olsa da kıvamı yerinde ve lezzetliydi diyebilirim.

Çorbadan sonra karışık et tabağımız geldi. İçinde 3 adet köfte, kuzu şiş, kuzu külbastı ve fındık lahmacun var.

Sırasıyla değerlendirecek olursak köfte içlerinde en başarılısıydı diyebilirim. Öyle lastik gibi olanlardan değil. Etin köfteye uygun bölgesi olan döş kısmından seçilmiş herhalde, ne çok yağlı ne de yağsızdı. Baharatı ve pişirilmeside doğru yapılınca ortaya lezzetli bir köfte çıkmış.

Kuzu şiş ağızda dağılıyordu. Yani taze ve yerinde pişirilmiş, kaliteli bir et.

En çok merak ettiğim kuzu külbastı ise soğumuştu. Onunda servisi zamanında yapılsa eminim lezzetlidir ama soğuyunca biraz lastik gibi oluyor et.

Fındık lahmacunda soğuk geldi.


Bu iftarda beni en çok şaşırtan ise süt helvası oldu. Yoğunluğu normal süt helvalarına göre çok az olduğundan önüme ilk konduğunda lezzetli olmayacağını düşünsem de, ön yargılarım beni yanılttı. Tadına baktığımda gayet lezzetliydi. Üstteki yanık yeri biraz fazla olsa ve biraz daha sıcak gelseydi benden tam not alabilirdi.


Çamlık et mangal eti iyi biliyor. Ya kendileri bu işi iyi yapıyor ya da iyi bir kasapları var. Yemeklerinde kullandıkları etlerde hayvanın en uygun yerini seçmişler. Fakat et işleme ve pişirmede biraz daha kendilerini geliştirmeleri lazım.

Bunun dışında bu Ramazan gittiğim iftarlarda en sorunsuz organizasyon buradaydı diyebilirim.

Ben bu iftara davetli olduğum için para ödemedim ama kendim gitseydim iftar menüsü kişi başı 55 TL.

genel:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
lezzet:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
fiyat - kalite:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
ambiyans:4 out of 5 stars (4,0 / 5)

Bursa restoranları ndaki yolculuğum devam edecek…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*