Özdemiroğlu Kebap ve Baklava : Vasat Kahvaltı Fahiş Fiyat

Özdemiroğlu Baklava‘ya en son katmer yemek için gelmiştim. Katmer deneyimimle ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Özdemiroğlu Baklava‘ya kahvaltı için bir pazar günü 11’de geldik. Bu bizim için özel bir kahvaltı çünkü eşimle beraber kırkı yeni dolan bebeğimiz Kutay’ı ilk kez dışarı çıkardık.

Geldiğimizde içerisi bir kaç masa haricinde boştu. Özdemiroğlu‘nu ilk defa bu kadar boş gördüm açıkçası.

Burada serpme kahvaltı veriliyor. Bizde 2 kişilik serpme kahvaltı yanında da 1 kişilik sahanda sucuklu yumurta siparişi verdik.

Serpme kahvaltıda siyah ve yeşil zeytin, vişne ve çilek reçeli, cevizli tulum, burgu, ezine ve kaşar peyniri, ev yapımı salça, tahin, pekmez, ev yapımı çikolata, bal, kaymak, tereyağı, salam domates salatalık ve dereotlu yumurtalı ekmek bulunuyor. Serpme kahvaltı için çeşitler yeterli olsa da lezzet noktasında dereotlu yumurtalı ekmek dışında ürünlerin hiç bir özelliği yok maalesef. Hepsi sıradan bir markette bulabileceğiniz kalitede ve lezzette ürünler.

Bunların dışında masaya mini pideler, omlet ve ekmek olarak pide geliyor. Pidenin içerideki fırından sıcak sıcak gelmesi dışında bu ürünleri de sıradan buldum.

Son olarak sahanda sucuklu yumurtanın kıvamı biraz daha fazla olmalıydı. Evet bende yumurtayı kıvam olarak bu şekilde severim ama en azından beyazı pişmeliydi. Yumurtada kullanılan tereyağınıda çok az buldum.

Bu kahvaltıyı Özdemiroğlu‘nun bahçesinde yaptık, içeride tahanlı pide, poğaçalar ve meyveler gibi ürünlerin açık büfe olarak bulunduğu bir bölüm mevcut.

Sonuç olarak ben sıradan malzemelerle hazırlanmış bu kahvaltıyı vasat buldum. Özdemiroğlu Kebap‘a yakışanın, en azından bir kaç ürünün vasatın üstünde olmasıydı diye düşünüyorum.

Hesaba gelince bu kahvaltının fiyatı 96 TL (Eylül 2018). Hadi 2 kişilik serpme kahvaltıya verdiğim 76 TL’yi anladım ama 1 kişilik sucuklu yumurta için alınan 18 TL’yi anlayamıyorum. Özedemiroğlu Kebap ve Baklava‘da ki bu kahvaltı kesinlikle bu fiyatı hak etmiyor.

Benim Özdemiroğlu‘nun kahvaltısı hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı. Eğer sizinde deneyimleriniz varsa bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Özdemiroğlu Kebap ve Baklava

Genel:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
Lezzet:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
Fiyat - Kalite:2 out of 5 stars (2,0 / 5)
Ambiyans:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

Özdemiroğlu Kebap ve Baklava İletişim

Tel: (0224) 384 56 70

Özdemiroğlu Kebap ve Baklava

Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*