Süt Taksi : Dünyada Yalnızca Bursalıların Sahip Olduğu Ayrıcalık

Bir telefon veya whatsapp mesajı ile kapınıza kadar süt getirtebilseydiniz nasıl olurdu? Süt Taksi hizmeti sayesinde bu mümkün. Dünyada bu ayrıcalığa sahip olabileceğiniz tek şehir ise Bursa.

Günümüzde süt ciddi bir sorun haline geldi. Marketlerde satılan kutu ve şişe sütler pastörizasyon işlemleri sırasında neredeyse içindeki tüm yararlı maddelerini kaybediyor. Bize sütün posası kalıyor. Mahallelere gelen sütçülerin sattığı sütlerde ise eğer gerekli hijyen şartları sağlanmazsa ciddi sağlık problemleri doğurabilecek bakteriler ürüyor. İşini hakkıyla yapan güvenilir sütçüleri ve mahallelerimizde bulunan süthaneleri elbette bu işin dışında tutuyoruz ama bunların sayısı ne yazık ki çok az.

Zaten şu anda süt satan yerlerin çiğ süt satış belgesi olmak zorunda. Sütünüzü alırken bu belgeyi mutlaka arayın.

İşte bu noktada Süt Taksi devreye giriyor. Vitamin ve mineraller açısından zengin günlük sütleri, soğuk zincir yapısı bozulmadan hijyenik şartlarda evlerin kapılarına kadar ulaştırıyor.

Bu hizmet şu an ne yazık ki sadece Nilüfer ilçesinde bulunuyor. Fakat Süt Taksi fikrinin sahibi Serkan Cömert en kısa sürede tüm Bursa’da bu hizmeti vermeye başlayacaklarını söylüyor.

Süt Taksi yalnızca süt dağıtım hizmeti vermiyor. Sütün yanında tereyağı, peynir çeşitleri, bal, kaymak, yufka, salamura zeytin gibi bir çok kahvaltılık ürünü de müşterilerine ulaştırıyor. Yakında Kafkasya’dan gelen özel bir kefir mayası ile doğal kefir satışı da olacak.

Süt Taksi tam 7 süt çeşidini müşterilerine sunuyor. Manda sütünü kendi üreten Süt Taksi inek sütünü simental cinsi ineklerden sağlıyor. Keçi sütü Alpin cinsi dağ keçisinden elde ediliyor. Koyun sütü ise Gölyazı köylerinden tamamen yapılaşmaya kapalı alanlarda otlayan hayvanlardan sağılanıyor. Bunların dışında özel sipariş ile deve sütü ve eşek sütü satışı da yapılıyor.

Süt çeşitlerini ve süt fiyatlarını aşağıdaki resimde görebilirsiniz (Haziran 2018)

Süt Taksi‘ye verdiğiniz siparişler 3 saat içinde kapınıza kadar teslim ediliyor.

Süt Taksi gerçekten faydalı girişim olmuş. İnsanların yaşadığı zaman, kalite ve hijyen problemlerini görerek bu boşluğu çok güzel doldurmuş. Zaten bu marka Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Bursa’nın yeni markası olarak tescillenmiş.

Ben ileride Süt Taksi markasının çok iyi yerlere geleceğini ve büyük bir filo ile tüm Bursa’ya hizmet vereceğini düşünüyorum.

Süt Taksi İletişim
0535 581 5 581

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*