Bursa’nın En İyi 10 İskender Kebapçısı

Küçük bir ilkokul öğrencisiyken yaz tatillerinde babamın torna atölyesinde çıraklık yapardım. Rahmetli babam bir gün mutlu bir şekilde dükkana girdi ve bugün ödeme aldım, öğle yemeğine güzel bir yere gidelim dedi. 86 model kartalımızla beni küçük bir kebapçıya götürdü. O gün pidenin üzerine konmuş et parçalarının neden o kadar lezzetli olduğuna anlam veremesem de, hayatımın ilk gastronomik deneyimini yaşamıştım. Gittiğimiz yerin adı Uludağ Kebapçısı, yediğimiz kebapta İskender Kebabı’ydı.

Tarihi Bursa İskender 1867 yılında Bursa Kayhan‘da, Mehmet oğlu İskender Efendi‘nin o güne kadar bütün olarak ve yere paralel biçimde pişirilen kuzu etini dik bir çubuğa kat kat geçirdikten sonra ocağın önünde döndürerek pişirmesiyle başlar. Pişirilen etlerin kızartılarak küçük parçalara ayrılan pidelerin üstüne konmasıyla Bursa Kebabı‘nın adı artık İskender Kebap olmuştur.

Eğer Bursa’da İskender yemek isterseniz sayısız marka ve her markanın bir çok şubesiyle karşılaşırsınız. Hal böyle olunca insanın kafası karışıyor ve şu sorunun cevabını arıyor, ” gerçek İskender hangisi ? “. Bu sorunun cevabı oldukça karmaşık olduğu için şunu bilmeniz yeterli olacaktır, bugün İskender markası İskender Efendi‘nin varisleri tarafından 3 ticari kola ayrılmıştır. Bunlar Kebapçı İskender – Cevat İskenderoğlu (Mavi Dükkan), İskender – Yavuz İskenderoğlu (İskender Efendi Konağı) ve İskender – İskender İskenderoğlu (Endülüs Park). Bugün Ünlü Cadde’de bulunan tarihi ahşap bina ise tüm aile tarafından ortak olarak işletilmektedir.

Cemal ve Cemil Usta‘nın İskenderoğlu Ailesi ile herhangi bir akrabalık bağı bulunmamaktadır. Onlar Heykel Mavi Dükkan‘da bir süre döner ustası olarak çalıştıktan sonra Santral Garaj’da Uludağ Kebapçısı Cemal ve Cemil Usta markasıyla kendi işletmelerini kurmuşlardır.

Şimdi Bursa’da İskender nerede yenir sorusunun cevabını aramaya başlayabiliriz. Bu zor sıralamayı hazırlarken yalnızca kendi görüşlerimin değil, damak tadına güvendiğim Bursalı arkadaşlarımın ve Türkiye’nin önemli gurmelerinin Bursa İskender hakkındaki fikirlerini de dikkate aldığımı bilmenizi isterim.

1-) Kebapçı İskender – Cevat İskenderoğlu (Köşe Mavi Dükkan)

Burası Kayhan Çarşısı’nda 1867 yılında açılan ilk Bursa İskender Kebap dükkanından sonra İskender Efendi’nin açtığı ikinci yer. Kayhan’daki yer kapanınca  1930’lu yıllardan beri faaliyet gösteren bu yer, en eski İskender dükkanı olma ayrıcalığını elinde tutuyor.

Kebapçı İskender, ailesinden devraldığı mirasla Bursa İskender Kebabı‘nın en lezzetli halini bizlere sunuyor. Kalitesi kuzu etinin doğal lezzetinden ve marine edilmesindeki ustalığından geliyor. Burada döner her gün taze olarak diziliyor. İçeride müşteri sirkülasyonu çok fazla olduğu için meşe odunu ateşinde pişirilerek kesilen döner bekletilmeden hemen müşteriye servis ediliyor.

Bursa Kebapçı İskender önünde, özellikle hafta sonu sıra beklemeden içeri girerseniz kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Rezervasyon yapmıyorlar. 40 kişi kapasiteli bu şirin ve tarihi mekana aynı anda 41. müşteri alınmıyor.

Kebapçı İskender‘in buradan başka Bursa Korupark AVM, Bursa Carrefour AVM ve İstanbul Nişantaşı’nda olmak üzere 3 şubesi daha bulunuyor.

Bursa’da İskender nerede yenir, Vedat Milor bu soruya Kebapçı İskender cevabını veriyor.

Kebapçı İskender fiyatları; 1 porsiyon 34.5 TL 1,5 porsiyon ise 46TL (Mayıs 2018).

Kebapçı İskender adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Kebapçı İskender, İskender Express adıyla Korupark, Carrefour, Sur Yapı ve Görükle Trio’da dürüm, hamburger ve pide arası gibi, elle yenebilen İskender yapmaya başladı. Hatta Görükle Trio’dan eve İskender sipariş verebilmek mümkün. İskender Express‘in İskender markası için iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum.

Resim Kaynağı
2-) Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta (Eski Santral Garaj)

Bursa Uludağ Kebapçısı neden listenin birinci sırasında değil, diye soranlar olacaktır. Uludağ Kebapçısı en az Kabapçı İskender kadar Bursa’nın en iyi İskendercisi olmayı hak ediyor. İkisi arasında çok bariz bir fark olduğunu söyleyemem.

Bursa İskender Kebabı burada Balıkesir kıvırcık koyunu ve Bursa düve eti kullanılarak yapılıyor. Ne yazık ki Uludağ eteklerinde kekik yiyerek beslenen hayvanlar artık kalmasa da, o günlere en yakın lezzeti burada bulabilmek mümkün. Uludağ Kebapçısı Cemal ve Cemil Usta‘nın fark yaratan en önemli özelliklerinden biri kesinlikle kullandıkları gerçek tereyağı. Mekanın önündeki masada, birinin İskender’inin üzerine tereyağı dökülüyorsa alt sokaktan kokusunu almak mümkün olabiliyor.

Ufak bir mekana sahip olan Uludağ Kebapçısı‘na gittiğinizde hem kapıda hemde içeride uzun bir süre sıra beklemeniz oldukça muhtemel. Eski Santral Garaj’daki merkez şubenin 100 metre aşağısında Kent Meydanı’nda bir şubesi daha bulunan Uludağ Kebapçısı Bursa’nın dışında İsanbul Ataşehir’de şubesi bulunuyor.

Burası ayrıca ünlülerin oldukça uğrak bir mekanı, içeride sevdiğiniz bir ünlünün yan masasında İskender yemeniz oldukça muhtemel.

Uludağ Kebapçısı‘nın İskender‘i Vedat Milor’un unutamadığı lezzetler arasında.

Uludağ Kebapçısı‘nda 1 porsiyon İskender fiyatı  33 TL 1,5 porsiyon 50 TL (Mayıs 2018).

Bursa Garaj’daki Uludağ Kebapçısı adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Resim Kaynağı
3-Kebapçı Tamer (Fatih Sultan Mehmet Bulvarı)

Kebapçı Tamer‘in Bursa İskender Kebabı konusundaki başarısı malzeme seçimindeki mükemmeliyetçiliğinden geliyor. Öyle ki Kebapçı Tamer mekanını açmadan önce tam 1 yıl Türkiyeyi dolaşarak İskender yapımında kullanacağı en iyi malzemeleri aramış ve bulmuş.

Burada İskender Uludağ, Balıkesir ve Çanakkale yörelerinden seçilen hayvanların etleriyle yapılıyor. Buram buram kokan keçi tereyağı, pul biber ve salça özel olarak  Gaziantep’ten getiriliyor. Yoğurt ve patlıcan Manisa bölgesinden geliyor. Kullanılan yoğurdun öyle suyu akıp dağılmıyor, istenirse bıçakla kesilecek kadar sert olan manda yoğurdu burada müşterilere kebaptan ayrı olarak sunuluyor.

Kebapçı Tamer butik tarzda düşünülmüş 50 kişi kapasiteli oldukça şık bir mekana sahip. Tamer Paylı ve ekibi müşteri memnuniyetini yüksek tutma konusuna oldukça özen gösteriyorlar.

Malzeme kalitesi, ustalık, mekan ambiyansı ve müşteri memnuniyeti yüksek olunca, ortaya çıkan sonuç buradaki gibi tadından yenmeyen bir İskender oluyor.

Kebapçı Tamer’de 1 porsiyon Bursa İskender fiyatı 34 TL 1,5 porsiyon ise 46 TL (Mayıs 2018).

FSM Bulvarı’nda bulunan Kebapçı Tamer’in adresine buradan ulaşabilirsiniz. Kebapçı Tamer’in başka şubesi bulunmuyor.

Resim Kaynağı
4-) İskender – İskender İskenderoğlu (Endülüs Park)

Bursa İskender İskenderoğlu‘nda İskender %20 dana %80 koyun-kuzu etinden yapılıyor. Eskiden İskender sadece koyun-kuzu etiyle yapılırmış, şimdilerde ise insanlar ne yazık ki koyun etinin kokusundan pek haz etmedikleri için İskender dönere bir miktar dana eti katılıyor.

İskender İskenderoğlu’nda terayağı, sos ve pideye en az et kadar önem veriliyor. Tüm bu ayrıntılara eşit oranda dikkat edilince ortaya tadına doyum olmayan bir lezzet çıkıyor.

İskender İskenderoğlu Bursa merkez şubesi Endülüs Park’ta bulunuyor. Burada şık ve modern bir mekanda müşterilerini ağırlıyorlar.

Bursa’da Endülüs Park dışında, Meridyen AVM’de şubesi bulunan İskender İskenderoğlu‘nun Podyum Park’ta express şubesi bulunuyor. İstanbul’da ise Kadıköy’de, Bağdat Caddesinde ve Ataşehirde toplam 3 şubesi bulunuyor.

Burada İskender ne kadar derseniz 1 porsiyon fiyatı 35 TL 1,5 porsiyon 52,5 TL (Mayıs 2018).

İskender İskenderoğlu, gurme Mehmet Yalçın’ın tavsiye ettiği bir mekandır.

İskender İskenderoğlu, Endülüs Park şubesine buradan ulaşabilirsiniz.

Resim Kaynağı
5-) Kayhan Döner Sofrası (Tarihi Kayhan Hamamı)

Kayhan Döner Sofrası, Bursa Büyükşehir Belediyesine ait olan Burfaş’a bağlı bir Bursa meşhur İskender salonu. İskender‘in doğduğu yer olan Kayhan Çarşısı’nın biraz yukarısında tarihi Kayhan Hamamı restore edilerek kullanılan mekanda faaliyet gösteriyor. Mekan oldukça iç açıcı, otantik ve şık.

Burada İskender %50 kıyma, %50 yaprak etten yapılıyor. Süt danası ve kuzu kaburga eti kullanılarak yapılan Bursa Kebap kaliteli ve taze. Patlıcan herse ile beraber servis edilen İskender bir bütünlük içinde oldukça lezzetli.

Kayhan Döner Sofrası kalitesi ve lezzetiyle müşterilerini tatmin ederken, fiyatlarıyla da onların yüzünü güldürüyor. Fiyat kalite arasında kurduğu denge ile Bursa en iyi İskender listesinde üst sıralara çıkıyor.

Kayhan Döner Sofrası‘nda 1 porsiyon İskender 24 TL 1,5 porsiyon 33 TL (Mayıs 2018).

Kayhan Döner Sofrası’nın adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Resim Kaynağı
6-) İskender – Yavuz İskenderoğlu (Botanik Park – İskender Efendi Konağı)

Ben hem para verip hemde küçücük dükkanlarda yemek yemek için 1 saat sıra bekleyemem ama lezzetten de ödün vermem diyorsanız, Yavuz İskenderoğlu‘nun Soğanlı Botanik Park’da ki mekanı tam size göre. Burası Osmanlı mimarisinden esinlenerek eski bir konak görünümünde tasarlanmış. Taş duvarlarla örülü kapalı mekanı ve yeşillikler içindeki bahçesiyle oldukça şık bir mekan.

Yavuz İskenderoğlu‘nun lezzet sırrı Kemalpaşa ve Uludağ’da yetiştirdiği hayvanların kendi işlediği etleri. İskender‘de %60 yaprak et %40 kıyma kullanılıyor. Kıyma hem etlerin bir arada ve dolgun olmasını sağlıyor hemde pişirilme sırasında etin kurumasını engelliyor. Dedesosu dedikleri sos özel İskender‘e oldukça güzel bir lezzet katıyor.

Yavuz İskenderoğlu, meşhur Bursa İskender yapımındaki tüm süreçlere hakim ve en ince ayrıntıyı düşünen biri.

Yavuz İskenderoğlu‘nun Botanik Park‘taki İskender Efendi Konağı dışında Bursa’da Köy Tesisleri, AS Merkez AVM ve İmam Aslan Tesisleri olmak üzere 3 şubesi daha bulunuyor. Bunların yanında İsntabul Beşiktaş, Balıkesir Varan Outlet ve Afyon’da şubeleri var.

Bursa’daki en yüksek İskender Kebap fiyatları  burada, 1 porsiyon İskender 40 TL 1,5 porsiyon 50 TL (Mayıs 2018).

Yemekten sonra oldukça fazla kaloriye sahip olan İskender’i eritmek için Botanik Park’ta rengarenk çiçeklerin içinde yürüyüş yapmayı unutmayın.

Yavuz İskenderoğlu gurme Mehmet Yaşin’in tavsiyesidir.

Botanik Park İskender mekanına buradan ulaşabilirsiniz.

Resim Kaynağı
7-) Kebapçı Hüseyin Usta (Tuzpazarı)

Kebapçı Hüseyin Usta kebapçılığı Kebapçı İskender‘de, Cevat İskenderoğlu’ndan ve Uludağ Kebapçısı‘nda Cemal ve Cemil ustalardan öğrenmiş biri. Şu an hala işin mutfağında bulunuyor olması İskender kebabının bu kadar iyi olmasını sağlıyor. Eski ustalardan hala mutfakta aktif olarak çalışan birini bulmak zor.

Kebapçı Hüseyi Usta‘nın Bursa Tuzpazarı’nda ufak ve salaş bir mekanı bulunuyor. Burada özellikle hafta sonu hem kapıda hemde içeride İskender’i beklerken sıra beklemeniz oldukça muhtemel.

Eğer çok yoğun olmayan bir güne denk gelirseniz İskender salonlarında görmeye pek alışmadığımız ikramlara denk gelebilirsiniz. Özellikle İskender dışında ikram edilen bomba dedikleri sade döner eti oldukça cezbedici. İskender burada üzerine kuzu bonfile konularak sunuluyor.

Kebapçı Hüseyin Usta‘da lezzetli bir İskender‘in yanında markalaşmış Bursa İskendercileri‘nde artık pek kalmayan samimiyeti bulabilirsiniz.

Kebapçı Hüseyin Usta şef ve yemek araştırmacısı Ömür Akkor’un tavsiye ettiği bir mekan.

Bursa meşhur İskender‘in 1 porsiyon fiyatı burada 29 TL 1,5 porsiyon 40 TL (Mayıs 2018).

Kebapçı Hüseyin Usta‘nın adresine buradan ulaşabilirsiniz. Başka şubesi bulunmamaktadır.

Resim Kaynağı
8 -) Bursa Kebapçısı 1956 (Tophane)

Bursa Kebapçısı Tophane’de bulunan, pembe rengiyle hemen dikkat çeken şık ve ferah bir mekan. Yeşillikler içerisinde bir bahçesi de bulunuyor. 1956 yılından beri hizmet veren Bursa Kebapçısı‘nın başka bir şubesi bulunmuyor. Bunu İstanbul ve bir çok başka ilde aynı isimle hizmet veren başka işletmelerde bulunduğu için belirtmek istedim.

Burada İskender‘de yalnızca erkek koyun erkek dana eti kullanılıyor. İskender için hayvanın yumuşak değil, sert kısımlarını kullanmak gerekir. Bu nedenle daha kaslı olan erkek hayvanların kullanıldığı Bursa İskender müşterilerine son derece lezzetli bir İskender vadediyor.

Bence eğer buraya kadar gelip yemek yediyseniz, çayınızı burada içmeyin. Önce mekanın hemen yanında bulunan Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi ve Bursa fatihi Orhan Gazi’yi ziyaret edin. Sonrada Tophane’de sıcak çayınızı eşsiz Bursa manzarasına karşı yudumlayın.

Bursa Kebapçısı’nda 1 porsiyon İskender 30 TL 1,5 porsiyon 45 TL (Mayıs 2018).

Tophane’de bulunan Bursa Kebapçısı’nın adresine buradan ulaşabilirsiniz. Bursa Kebapçısı’nın başka şubesi bulunmuyor.

Resim Kaynağı
9-) Beşyol Kebapçısı (Geçit)

İskender yapımındaki en önemli ayrıntılardan biri ısı kontrolüdür. Pişirilme sırasında eti yakmayacak ve dönere sabit sıcaklık vermesi için kullanılan en iyi odun kömürü meşedir. Beşyol Kebapçısı meşe kömüründe pişirilen dönerinin lezzeti, çıtır pidesi ve hoş kokulu tereyağı ile İskender‘in hakkını veriyor. 28 yıldır bu işi yapan Beşyol Kebapçısı‘nın hatırı sayılır bir müdavim kitlesi var.

Beşyol Kebapçısı‘nın merkez şubesi daha önce Beşyol’daydı. Fakat kentsel dönüşüm kapsamında buradaki mekanlarını kapatmak zorunda kaldılar. Merkez şubesi Geçit olmak üzere şu an Eker Meydan, İhsaniye ve Buttim’de toplam 4 şubesi bulunuyor. Şık ve ferah mekanlarında afiyetle İskender’inizi yiyebilirsiniz. Burada etibol denilen 1 porsiyon pide ve 1,5 porsiyondan oluşan İskender‘de yapılıyor.

Beşyol Kebapçısı‘nda 1 porsiyon İskender 30 TL 1,5 porsiyon 43 TL (Mayıs 2018).

Beşyol Kebapçısı Geçit şubesinin adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Resim Kaynağı
10-) Tophane Kebapçısı (Tophane)

Tophane Kebapçısı İskender‘inde Balıkesir kıvırcık süt kuzusu ile Keles ve Orhaneli’nden temin ettiği süt danası etini kullanıyor. %70 kuzu %30 dana oranıyla Bursa Tarihi İskender Kebabı‘nı yapıyor. Keçi sütünden yapılmış tereyağı, kesme yoğurdu ve patlıcan hersesi ile müşterilerine oldukça lezzetli bir İskender sunuyor.

Tophane Kebapçısı daha önce tekke olarak kullanılan 600 yıllık tarihi bir mekanda faaliyet gösteriyor. Mekanın içi Osmanlı mimarisi tarzında dizayn edilmiş ve oldukça şık. Balkonlarında bulunan masalarda açık havada yemek yemek mümkün.

Tophane Kebapçısı‘nın adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Tophane Kebapçısı‘nda 1 porsiyon İskender 30 TL 1,5 porsiyon İskender 45TL ( Mayıs 2018)

Burada yemek yedikten sonra Tophane’de çınar ağaçlarının dibinde eşsiz Bursa manzarasına karşı çayınızı içebilirsiniz.

Resim Kaynağı
Bonus : Pidecioğlu Pide Fırını (Kayhan)

İskender Kebab’ın 4 temel unsuru döner, pide, tereyağı ve sosudur. Bursa’nın en iyi 10 İskendercisi listesinde ünlü İskender‘cilerin döner, tereyağ ve soslarına bir çok vurgu yaptım. Fakat pide konusunda pek fazla yorum yapmamaya özen gösterdim.

Çünkü yukarıda saydığım 10 İskenderci ve sayamadığım daha bir çoğu pidelerini yalnızca bir yerden alır, Pidecioğlu. Pidecioğlu Pide Fırını Bursa Kayhan‘da 1860’dan beri faaliyet gösteriyor. Dile kolay bu fırın tam 185 yıldır yanıyor.

Bursa İskenderi bu kadar lezzetliyse bunda elbette Pidecioğlu’nun tartışmasız çok büyük bir rolü var.

Pidecioğlu şu an Kayhan’da hala faaliyet gösteriyor ve Bursa’nın en lezzetli pide ve cantıklarını yapıyor.

Pidecioğlu hakkındaki detaylı yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Pidecioğlu Pide Fırını‘nın adresine buradan ulaşabilirsiniz. Bununla beraber Pidecioğlu’nun Geçit’te bir şubesi daha bulunuyor.

Resim Kaynağı

Bursa’daki en iyi 10 İskender‘i elimden geldiğince sıralamaya çalıştım. Eğer sizinde bu konuda görüş, öneri ve tavsiyeleriniz varsa aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Ağzınızın tadının hiç bozulmasın…

Bursa’nın En İyi 10 İskender Kebapçısı” için 23 yorum

 • 6 Mayıs 2018 tarihinde, saat 23:21
  Permalink

  Bu konuda çok ciddi bir kafa karışıklığı mevcut.
  Gerçek Bursa İskender hangisi ?
  En iyi Bursa İskender hangisi ?
  Bu sorulara verilmiş en açıklayıcı cevap bu yazı olmuş.

  Yanıtla
  • 7 Mayıs 2018 tarihinde, saat 11:18
   Permalink

   Teşekkürler, özellikle Bursa dışından gelenler İskender yemek istediklerinde en iyi Bursa İskender’in hangisi olduğu konusunda ciddi kafa karışıklığı yaşıyorlar.

   Yanıtla
 • 7 Mayıs 2018 tarihinde, saat 10:38
  Permalink

  kesinlikle tüm soru işaretlerini ortadan kaldırıcı bi yazı olmuş

  emeğine sağlık.

  devamını gelmesi dileğiyle.. 🙂

  Yanıtla
  • 7 Mayıs 2018 tarihinde, saat 11:21
   Permalink

   Teşekkürler, özellikle Bursa İskender fiyatları konusunda kafalarda soru işareti bırakmamak istedim.

   Yanıtla
 • 7 Mayıs 2018 tarihinde, saat 10:44
  Permalink

  Emeğinize sağlık çok güzel bir yazı olmus…

  Yanıtla
  • 7 Mayıs 2018 tarihinde, saat 11:22
   Permalink

   Teşekkürler, umarım meşhur Bursa İskender’in tanıtımına bir katkım olmuştur.

   Yanıtla
 • 7 Mayıs 2018 tarihinde, saat 11:28
  Permalink

  Çok iyi bir yazı olmuş bilindik mekanların yanında alternatif iskender mekanları da farklı iskender lezzetlerini denemek adına güzel bir kılavuz, emeğinize sağlık…

  Yanıtla
  • 7 Mayıs 2018 tarihinde, saat 11:40
   Permalink

   Meşhur Bursa İskender kebapçıları bu işi iyi yapıyor gerçekten ama fiyat performans ve müşteri memnuniyetine gelince pek başarılı olduklarını söyleyemeyeceğim. Bursa’da İskender nerede yenir konusunda alternatif mekanlara yer verdim. Bu açıdan bakınca Kebapçı Tamer ve Kayhan Döner Sofrası listede üst sıralarda yer almayı başardı.

   Yanıtla
 • 9 Mayıs 2018 tarihinde, saat 16:56
  Permalink

  bursada iskender nerede yenir sorusuna çok güzel bir cevap olmuş teşekkürler.

  Yanıtla
  • 9 Mayıs 2018 tarihinde, saat 17:48
   Permalink

   Evet bursada iskender nerede yenir sorusu özellikle Bursa dışından gelenler için daha önemli.

   Yanıtla
 • 9 Mayıs 2018 tarihinde, saat 17:37
  Permalink

  Kebapçı İskender, (Tayyare Kültür Merkezi yanındaki) çocukluğumda rahmetli anneannem üç aylığını aldığında birlikte gittiğimiz ve severek yediğim bir tat benim için.
  Sıralama yapmak gerekirse;
  Uludağ kebapçısı (Eski santral garaj ara sokaktaki dükkan) ve Kebapçı İskender benim için ilk sıradadır.
  İşin sırrı birazda terayağında doğrusu. Terayağı az ise lezzette eksik oluyor. 🙂

  Yanıtla
  • 9 Mayıs 2018 tarihinde, saat 17:54
   Permalink

   Evet aslında Kebapçı İskender ve Uludağ Kebapçısı en iyi iskender konusunda birinciliği paylaşıyorlar ama bir birinci olması lazım 🙂
   Lezzet olarak pek farkları olmasa da Bursadaki bir çok kebap ustası (buna Uludağ Kebapçısıda dahil) Kebapçı İskenderde yetiştiği için birinciliği o aldı diyebilirim.

   Yanıtla
 • 10 Mayıs 2018 tarihinde, saat 13:37
  Permalink

  Merhaba;
  güzel bir derleme olmuş;
  yazıda adı geçen yerlerden hüseyin Usta’nın birebir ilgilenmesinden ve lezzetinden dolayı tercih ediyorum.

  Yanıtla
  • 10 Mayıs 2018 tarihinde, saat 13:51
   Permalink

   Evet Kebapçı Hüseyin Usta hem lezzetiyle hemde samimiyetiyle müşterilerini memnun ediyor.

   Yanıtla
 • 7 Haziran 2018 tarihinde, saat 12:40
  Permalink

  Ali Bey Merhaba. Ben Beşyol Kebapçısı Üretim müdürü Tahir. Yaptığınız hizmet için teşekür ederiz. Sıralama konusunda bizce daha üstlerde olmamız gerekiyor diye düşünüyorum. değerlendirin isterseniz bir daha

  Yanıtla
  • 8 Haziran 2018 tarihinde, saat 16:33
   Permalink

   Merhaba Tahir Bey,
   Evet Beşyol’daki şubenizde listede üst sıralarda yer alacak iskender Kebaplar yemiştim. Fakat en son Eker Meydan’da aynı lezzeti bulamadım ne yazık ki. Çevremden de benzer eleştiriler alınca böyle oldu.
   Siz elbette Bursa’nın en iyi İskender Kebapçılarından birisiniz, yazıda da belirttiğim gibi çok ciddi bir müdavim kitlenizin olduğunu biliyorum. Fakat bu liste benim kişisel beğenilerim ile oluştu.

   Yanıtla
 • 3 Ağustos 2018 tarihinde, saat 11:54
  Permalink

  Selamlar botanik parkın oradaki iskenderci hangisi ise inanılmaz pahalı bir yer hepi topu 3 iskender yedik 160 lira para ödemek nedir? Ayrıca cokda bir özelliği yok sadece adı var aynı iskenderin kralını İstanbulda yapıyorlar zaten..

  Yanıtla
  • 4 Eylül 2018 tarihinde, saat 11:53
   Permalink

   Evet yazıda da belirttiğim gibi en pahalı İskender fiyatı orada.

   Yanıtla
  • 19 Eylül 2018 tarihinde, saat 22:26
   Permalink

   Aynen çok pahalı.
   İki iskender, iki şıraya 97 tl ödedik.Hiç bir özelliği yoktu. Gitmem bir daha.

   Yanıtla
 • 13 Kasım 2018 tarihinde, saat 23:33
  Permalink

  Dostum, en azindan edit olarak yeşildeki Yüce Hünkar Bursa Kebapcisini da ekleyebilirdin. Listede gorememek biraz garip olmuş.

  Yanıtla
 • 18 Nisan 2019 tarihinde, saat 12:22
  Permalink

  besyol kebabcısında ev yapımı ayran içmeyin dolandırıyorlar iskenderde hd iskenderle aynı boşa para

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*