İsmail Alsat Kasap & Et Mangal : İftar Yemeği

İsmail Alsat iftar yemeği değerlendirmesine geçmeden önce Ramazan’da Dışarıda İftar Yapmamanız İçin 7 Neden yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Bir kaç yıl önce İsmail Alsat Akçalar‘da bulunuyordu, şimdilerde ise İsmail Alsat Küçük Sanayi Sitesinde faaliyet gösteriyor. 150 kişilik kapalı ve bir o kadar da açık alanı bulunan mekanı şık ve geniş.

İsmail Alsat menüsünde her türlü et-mangal çeşidini bulabilmek mümkün. Bunun yanında öğle saatlerinde lokanta yemekleri bulunuyor. Odun ateşi kullanılan fırınında lahmacun ve pide çeşitleri de yapılıyor. İsmail Alsat kahvaltı konusunda da müşterilerine hizmet veriyor.

Buraya iftar için cumartesi akşamı 10 kişilik bir grupla geldik. İftara yarım saat kala gelmemize rağmen ciddi otopark sıkıntısı yaşadık.

İsmail Alsat iftar menüsü 3 adet fix menü içeriyor. Menülere buradan ulaşabilirsiniz.

Benim tercihim karışık ızgara menü oldu.

Masada hurma, zeytin ve kayısıdan oluşan bir iftariye tabağı bulunuyor.

İsmail Alsat‘ın kendi fırını var ama Ramazan Pidelerini burada mı yaptı bilemiyorum. Çünkü pideler sıcak değildi ve fırını yanarken görmedim.

Acılı ezmenin hem iftar için hemde köfte veya ızgara menünün yanında iyi bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. Biraz kesme yoğurt daha iyi bir seçenek olurdu.

Salata bol ve malzemeleri taze. Lezzetli bir salata ama zeytinyağı biraz daha fazla kullanılabilirdi.

Ezan okunmadan biraz önce gelen mercimek çorbası sıcaktı. Mercimek süzme ve unlu yapılmış. Unu biraz fazla konulmuş, mercimeğin ve diğer malzemelerin tadını bastırıyor.

Ara sıcak olarak paçanga böreği sıcak olarak geldi. Pastırması ve kaşarı biraz az olsa da lezzetli bir börek.

Karışık ızgara tabağında 2 köfte, 1 pirzola, kuzu şiş ve 1 sucuk bulunuyor. Bunun yanında pilav, közlenmiş domates, közlenmiş biber ve elma dilim patates mevcut.

Tabakta bulunan köfte ve sucuk sıcak geldi ama maalesef pirzola ve kuzu şiş soğuktu.

Köfte için son zamanlarda yediğim en iyi köftelerden biriydi diyebilirim. Kullanılan et köfteye uygundu. Yağ oranı yerinde, pişirilirken kurutulmamış. Sucuğun baharatı yerinde. Yağ et dengesi iyi kurulmuş. Böyle olunca ortaya lezzetli bir sucuk çıkmış. Yukarıda da belirttiğim gibi pirzola ve kuzu şişin soğuk olması lezzetlerine olumsuz etki etmişti. Bunun dışında iki eti de yağsız buldum. Kuzu şişin arasına yağ parçacıkları konulmuştu ama bu etin kendisinin yağlı olmasının damakta bıraktığı lezzeti bırakmıyor. Tabaktaki pilav ortalama bir pilavdı.

Yemekten sonra tatlıların gelmesi için uzun bir süre bekledik. Tatlı seçenekleri olarak kemal paşa ve süt helvası vardı fakat bize yalnızca süt helvası kalmıştı. Süt helvası pek süt helvası gibi değildi. Kıvamı süt helvasından çok muhallebiye yakındı. Benim en sevdiğim kısım olan üzerindeki karamelize katman hiç yoktu. Maalesef İsmail Alsat tatlı konusunda başarılı değildi.

İsmai Alsat iftar yemeğinden ne yazık ki memnun ayrılmadım. Burada başka zamanlarda çok daha lezzetli yemekler yemiştim.

İsmail Alsat yorumlarımı biraz acımasız bulabilirsiniz. İçinizde burada daha önce yemek yiyenler haksızlık yaptığımı düşünebilir ama ben önüme konan yemeği değerlendirdim. İftar yemeği olması, yaşanan organizasyonel sıkıntılar işletmeyi bağlar. Hizmet kalitesinden ödün verecek kadar müşteri kabul etmeselerdi.

İsmail Alsat fiytalarını verilen hizmete göre fazla buldum.

İsmail Alsat Puanlama
Genel:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Lezzet:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Fiyat - Kalite:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
Ambiyans:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
İsmail Alsat İletişim

Tel: 441 43 00

İsmail Alsat Adres

Beşevler Küçük Sanayi Sitesi
Nilüfer Caddesi Sanayi Camii Yanı No:26 BURSA

İsmail Alsat İftar Menüsü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*