Burger House Korupark : Fast Food ve Gerçek Hamburger Arasında

Burger House ülkemizde 17 şubesi bulunan büyük bir hamburger zinciri. Burger House FSM ve Burger House Korupark olmak üzere Bursa’da 2 şubesi bulunuyor.

Ben bugün Korupark Burger House‘a geldim. Burası Korupark’ın en üst katındaki fast food restoranlarının arasında bulunuyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki FSM Burger House‘un mekanı buradan çok daha şık ve geniş. Burası bu katta bulunan diğer fast food markaları gibi dar ve sıkışık bir mekan.

Mekana geldiğimde hafta içi öğle paydosu vaktiydi ve bir kaç masa haricinde doluydu.

Burger House menüsünde bir çok hamburger çeşidi bulunuyor. Hamburgerler tek alınabileceği gibi menü olarak da sipariş verebilmek mümkün. Burger House menü ve Burger House fiyat listesi aşağıdaki resimlerde bulunmaktadır.

Benim menüden tercihim Casablanca Menü oldu. 

Normalde bir yemeğin aceleye gelmesindense beklemeyi tercih ederim ama öğle paydosunda olduğumuz için bu sefer aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Masada arkadaşım ve ben sadece 2 menü söyledik ve yarım saate yakın bekledik. Bir hamburger menü için bu süreyi uzun buldum.

Casablanca Menü geldiğinde, gözüme ilk çarpan şey burger ile ekmek arasındaki uyumsuzluk oldu. Burgerin çapı neredeyse ekmeğin yarısı kadardı. Bir çok yer burgeri çok ince yapıyor. Buda pişerken burgerin kurumasına neden oluyor. Burger House bu hataya düşmemiş. Burger yeterli kalınlıktaydı ve pişirilirken suyu korunmuştu. Bir de Izgaranın ete verdiği bir tat vardır ya, bu burgerden o tadı alamadım maalesef.  

Susamlı ekmek ise tazeydi çok kalın değildi. 

İçine konan acı arnavut sos, karamelize soğan, yeşillik, domates ve turşuyu hamburger ile uyumlu buldum. Fakat Cazablanca Menü‘de acılı arnavut sosun biraz daha acı olmasını beklerdim. Kalın ve büyük domateste hamburger ekmeğini biraz sulandırmıştı.

Burger House Casablanca Menü - Hamburger

Baharatlı patates kızartması baharatlarıyla olsun, kızartılmasıyla olsun lezzetliydi. Bir çok fast food firması patates püresinin içerisine katkı malzemeleri katarak oluşan harçtan yapıyor kızartmalarını. Burada patatesler herhangi bir ek işleme uğramadan kızartılmış.

Burger House Patates Kızartması

Burger House‘da yediğim bu hamburger için her şeyiyle gerçek bir hamburger diyemem. Fakat bu hamburger için fast food bir hamburgerde diyemem. Burger House bence kendini gerçek hamburger ile fast food hamburger arasında konumlandırmış ve bu boşluğu dolduruyor.

 Burger House fiyatlarını kalitesi ile uyumlu buldum.

Benim Burger House ile ilgili değerlendirmelerim bunlardı. Eğer sizinde bu konuda deneyimleriniz varsa aşağıdaki yorum bölümünde bunları bizimle paylaşabilirsiniz.

Ağzınızın tadının hiç bozulmaması dileklerimler…

Burger House Puanlama
Genel: (3,5 / 5)
Lezzet: (3,5 / 5)
Fiyat – Kalite: (3,0 / 5)
Ambiyans: (3,5 / 5)
Burger House İletişim

Tel: (0 224) 242 98 88

Burger House Adres

Adnan Menderes Mah. Mudanya Cad. No:2 Korupark AVM / BURSA

Burger House Korupark : Fast Food ve Gerçek Hamburger Arasında” için bir yorum

  • 22 Nisan 2019 tarihinde, saat 00:27
    Permalink

    Burger house korupark hamburgeri fena değildi. Ancak ordaki şef garsonun menüyü getirip önünüze fıtlatması, hesap sorarmış gibi sipariş alması, ketçap mayonez isteyince zorla bir şey yapıyormuş havası ve asık suratı garip davranışları beni rahatsız etti. Hamburgeri ne kadar güzel olsa da iyi hizmet alamadığım için orayı tercih etmiyorum.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*