Patila’s : Ne Olduğuna Karar Verememiş Bir Mekan

Bursa şehir merkezi batıya kaymadan önce neredeyse bütün dershaneler Heykel ve çevresinde bulunuyordu. Buna o bölgede bir çok okulun bulunması da eklenince Heykel’de çok kalabalık bir öğrenci nüfusu oluşmuştu. Patila’s o dönemde öğrencilere yaptığı ucuz ve doyurucu tostlarla rakiplerinden ayrıldı.

Bende dershane yıllarımdan sora Patilas‘a bir kaç kez uğradım. O küçücük dükkandan sonra bu kadar büyük 2 mekan açması beni şaşırtmadı değil. Şu an Patilas merkez şubesi Heykel’de Kafkas’ın biraz üstünde, diğer şubesi ise Fomara Meydanı’nın hemen altında bulunuyor. İkiside oldukça büyük, şık ve temiz mekanlar.

Heykel Patilas‘a bir perşembe günü eşimle beraber saat 1 gibi geldim. Geldiğimde içerisi öğle vakti olmasından dolayı oldukça yoğundu.

Ben aslında buraya eski günlerdeki gibi tost yemeye gelmiştim, hatta menü gelince garsona menüye gerek yok ben tost yiyeceğim dedim. Garson susurlukmu ayvalıkmı diye sorunca, yok bildiğimiz klasik tost dedim ama artık klasik tost yapmıyoruz deyince çok şaşırdım. Bursalılar tarafından böylesine tostla özdeşleştirilmiş bir yerin tost yapmayı bırakması bana doğru bir tercihmiş gibi gelmedi.

Menüye baktığımda ise şaşkınlığım daha fazla arttı. Dışarıda yenebilecek ne kadar yemek varsa menüde mevcut. Bu kadar farklı ve uzmanlık gerektiren yemeğin bir menüde toplanmasını doğru bulmadım. 

Patilas menüsüne ve Patilas fiyat listesine aşağıdaki foto galeriden ulaşabilirsiniz. (Mayıs 2018)

Patila menüden seçim yapmak çok zor olsa da tercihim ayvalık tost menü oldu.

Sipariş hemen geldi. Bunun o kadar iyi bir şey olduğunu düşünmesem de Patila‘nın en önemli özelliklerinden biri kesinlikle hızlı servisi. 

Ayvalık tostun içinde sucuk, salam, kaşar, patates kızartması, domates ve turşu kullanılmış. Kullanılan malzemelerde domates ve turşu ağırlıktaydı. Sosis, salam ve sucuk az kullanılmıştı. Ayrıca ayvalık tostunda alıştığımız şekilde malzemeler tostun dışına taşacağı kadar bol kullanılmamıştı. Kullanılan ekmek tosta uygundu ve yeteri kadar kızarmıştı. 

Rus salatasını ayvalık tostuna çok yakıştırırım, burada da kullanılsaydı daha lezzetli bir tost elde edilebilirdi. Bu haliyle tostu vasat buldum.

bursa-patilas-ayvalık-tostu

Patilas‘ın menüsünde bu kadar çok çeşide yer vermesi bence hata olmuş. İşletmeler belirli konularda uzmanlaşmalı. Patila’s bence kendinin ne olduğuna karar verememiş, konseptini tam olarak oturtamamış bir mekan.

Patilas fiyatlarını lezzet ve sunulan hizmet ile uyumlu buldum.

Patila’s Puanlama
Genel:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
Lezzet:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Fiyat – Kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Ambiyans:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
 Patila’s İletişim

Tel: (0 224) 221 54 88

Patila’s Adres

SELÇUK HATUN MAH. RESSAM ŞEFİK BURSALI CAD. ŞAHVER İŞHANI 11/A OSMANGAZİ/BURSA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*