Öz Urfalı Hacı Dayı (Ataevler) : Bursa’da Kebabın Değişmeyen Adresi

Öz Urfalı Hacı Dayı Ataevler ile Hacı Dayı Tophane genellikle aynı markanın 2 farklı şubesi sanılsa da aslında değiller. Bu iki mekan aynı ailenin farklı üyeleri tarafından işletiliyor ve tamamen ayrı işletmeler.

Ben bugün Ataevler Öz Urfalı Hacı Dayı‘dayım. En kısa sürede ise uzun zamandır gidemediğim Tophane Hacı Dayı‘ya gidip değerlendirmelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öz Urfalı Hacı Dayı Gazi Caddesi üzerinde bulunuyor. İç mekan otantik tarzda tasarlanmış ve şık. Bahçesinde, açık havada yemek yemek mümkün.

Buraya bir pazartesi günü eşimle beraber öğle saatlerinde geldik. Geldiğimizde içerisi bir iki masa haricinde boştu.

Menüde ağırlıklı olarak kebap ve pide çeşitleri bulunuyor. Bunların dışında çorba,salata,lahmacun ve tatlı çeşitleri de mevcut. Öz Urfalı Hacı Dayı menüsüne buradan bakabilirsiniz.

Benim tercihim menüden adana kebap eşiminde lahmacun oldu.

Siparişlerimizi beklerken masaya ezme ve maydanoz geldi. Ezmeyi başarılı buldum. Fakat böyle bir mekanda daha fazla ikram olmasını beklerdim.

Urfalı Hacı Dayı‘nın ayranı çok lezzetliydi. Sevdiğim şekilde kıvamı yerinde, soğuk ve köpüklü.

Adana Kebabın sunumu göze hitap ediyor. Kuyruk yağı kullanılmış ama yeteri kadar değildi. Aynı şekilde kebap kuzu etinden yapılmış ama galiba içerisine bir miktar dana eti de karıştırılmış. Ne yazık ki bazı müşteriler kuyruk yağı ve kuzu etinin kokusunu pek beğenmiyor. Bu nedenle işletme sahipleri kebaplarında kuyruk yağı ve kuzu eti oranını düşürmek zorunda kalıyorlar. Bu da Adana kebabın maalesef orjinalliğini bozuyor.  Et pişirilme sırasında kurutulmamış, içi sulu bırakılarak doğru pişirilmiş.

Urfalı Hacı Dayı gerçek Adana kebabına yakın bir kebap yapmaya çalışmış ve bunda başarılı olmuş. Kebapla beraber tabakta gelen tırnak pide, bulgur pilavı, sumaklı soğan ve közlenmiş biberler kebabı tamamlıyor ve lezzetine lezzet katıyor.

Eşimin sipariş verdiği lahmacunların tadına bakıyorum. Kebapta gösterilen ustalık ve malzeme kalitesi lahmacunda da bulunuyor. Hamuru ince açılmış, etrafı çıtır ve ortası yumuşak. Doğru pişirilmesi ve bol malzemesiyle son derece lezzetli bir lahmacun.

Öz Urfalı Hacı Dayı yaptığı işin hakkını vermeye çalışan bir yer. Buna geçmişten gelen tecrübesi de eklenince, ortaya Bursa’da en lezzetli kebapların yenebileceği bir kaç mekandan biri çıkıyor.

Öz Urfalı Hacı Dayı fiyatlarına menüden bakabilirsiniz. Ben fiyatları kaliteli ile uyumlu buldum.

Benim Öz Urfalı Hacı Dayı hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı. Sizde Urfalı Hacı Dayı hakkındaki deneyimlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Öz Urfalı Hacı Dayı Puanlama
Genel:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Lezzet:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Fiyat - Kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Ambiyans:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Öz Urfalı Hacı Dayı Telefon

Tel: (0224) 322 2428

Öz Urfalı Hacı Dayı Adres

Ataevler Gazi Cd. Işıl Apt. No:10 Nilüfer

 

Öz Urfalı Hacı Dayı Menü ve Fiyat Listesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*