Melike Döner : Giderken Sağda Dönerken Yolda Kalıyor

Melike Döner İhsaniye Metro İstasyonunun 200 m. aşağısında (Osmangazi tarafında) bir dönerci. Bursalıların “Giderken sağda, dönerken solda” sloganıyla radyo reklamlarından aşina olduğu, dünyanın en büyük dönerini yapıp guinness rekorlar kitabına girmiş bir işletme.

İş yerinde öğle yemeği kötü çıkınca gittik buraya. Eski mekanlarının 50 m aşağısında yeni bir yer açmışlar. Eski yere göre daha şık ve daha geniş.

Adının Melike Döner olması sizi yanıltmasın, iskender yapıyor. 1 porsiyon döner isterseniz önünüze 1 porsiyon iskender gelir. Bunun dışında aynı etle dürüm, ekmek arası ve tombik çeşitleri de var.

Bu arada eğer isteseniz Bursa’nın En İyi 10 İskender Kebapçısı yazıma göz atabilirsiniz.

1 porsiyon iskender sipariş veriyorum. Posiyonu az buldum, yuvarlak tabakta olması da beni şaşırttı. Bursa’da iskender genellikle yayık tabaklarda ve daha porsiyonlu gelir.

Etin pişmesini ve kesimini beğendim. Fakat et beklediğim lezzetten uzak. Tam emin olamamakla birlikte içinde soya kullanıldığını söyleyebilirim. Ağızda dağılmıyor. Kullanılan tereyağın kokusundan ve tadından içinde başka yağlarda olduğunu anlıyorsunuz. Pidelerde bana biraz sert geldi açıkçası. Yoğurt için iyiydi diyebilirim.

Garson arkadaşlar çok sayıda, genç ve hızlılar.

Fiyatlara gelince 1 porsiyon iskender 15 TL. Bunun bir iskender için uygun bir fiyat olduğunu düşünebilirsiniz ama bu boyutta ki bir porsiyon için bence fazla. İçecek olarak ise şişe kolaya 3 TL verdim.

Melike Döner’i anlıyorum. Et fiyatlarındaki hızlı yükseliş ve yüksek rekabet kaliteden biraz ödün vermelerini gerektirmiş olabilir. Ama daha önce burada, daha lezzetli iskender yediğimi hatırlıyorum. Bu haliyle Melike Döner için fast-food bir dönerci diyebilirim. Umarım bana bu seferlik böyle denk gelmişti.

genel:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
lezzet:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)
fiyat - kalite:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
ambiyans:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*