Kebapçı Kasım Usta Dürüm Salonu

Kebapçı Kasım Usta Tahtakale’de 30 yıldan uzun bir süredir Bursa dürümcüleri ve Bursa kebapçıları arasında hizmet veren bir dürüm ve kebap salonu. Özlüce’de de bir şubesi var. Buraya 4 arkadaş bir pazartesi akşamı saat 8 gibi geldiğimizde bir kaç masa doluydu.

Menüsünde bir çok dürüm, ızgara ve kebap çeşitleri mevcut. Domatesli kebap, patlıcan kebabı, tepsi kebabı, yoğurtlu kebap, tavuk şiş, kuzu şiş, ciğer ve pirzola bunlardan bazıları. Burada tatlı olarak da künefe yapılıyor. Menüden tercihim adana dürüm ve yanınında açık ayran oldu. Ortaya da çiğ köfte söyledik.

Çiğ köfteyi vasat buldum, son zamanlarda her yerde açılan çiğ köftecilerin kinden pek bir farkı yoktu açıkçası.

Masaya ikram olarak gelen ezme sevdiğim gibi bol nar ekşili ve lezzetli ama 4 kişiye 1 tabak az, 1 tabak daha konulabilirdi.

Biraz bekledikten sonra dürümler geldi. Kebapçı Kasım Usta’nın dürümü sıkı sarım ve kalın. Adana dürümün kıyması ve içindeki salatası satırla çekilmiş ki bu bir adana kebapta olması gereken birinci kural. Et lezzetli, yağlı  ve pişirilmesi kurutulmadan yapılmış, içi sulu bırakılmış. Dürüm hakkında yapacağım tek eleştiri lavaşı hakkında olacak, bana biraz yavan ve kalın geldi.

Ayran ise tam istediğim gibiydi kıvamı yerinde, hafif ekşimtırak, soğuk ve köpüklü.

Kebapçı Kasım Usta esnaflığı iyi bilen yaptığı işin hakkını veren iyi bir dürümcü, ben buradan oldukça memnun ayrıldım.

Fiyatlara gelince adana dürüm 10 tl, 1 porsiyon çiğ köfte 10 tl, açık ayran 2.5 tl. Fiyatları kaliteye göre oldukça uygun buldum.

Kebapçı Kasım Usta Dürüm Salonu Puanlama
genel:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
lezzet:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
fiyat - kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
ambiyans:3 out of 5 stars (3,0 / 5)

 

Kebapçı Kasım Usta Dürüm Salonu Adres

Kebapçı Kasım Usta hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı, eğer sizinde Kebapçı Kasım Usta Dürüm Salonu hakkında yorumlarınız varsa aşağıdaki yorum bölümünde bunları paylaşabilirsiniz.

Bursa dürümcüleri, Bursa kebapçıları ve Bursa en iyi kebapçılar hakkında gezmeye, yemeye ve bunları sizlerle paylaşmaya  devam edeceğim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*