Podyumpark Cremeria Milano

Cremeria Milano Avrupa’da bir çok ülkede faaliyet gösteren, İstanbul’da da 10’un üzerinde şubesi bulunan italyan dondurması üreten bir zincir.

Genel olarak sorbe ve gelato olmak üzere 2 türde dondurma üretiyorlar. Sorbeyi su, şeker ve taze meyvelerle üretilen biraz sert yağsız hafif dondurma, gelatoyu ise süt, yumurta ve kremanın fındık, fıstık, ceviz, badem, karamel gibi malzemelerle karıştırılmasıyla elde edilen yumuşak ve yağlı dondurma olarak tanımlayabiliriz.

Cremeria Milano’da klasik tatların yanında bir çok çeşit bulunuyor.  Yazamadıklarımdan başka nutellalı, orman meyveli, kavunlu, ananaslı, karpuzlu gibi çeşitler mevcut.

Ben birer top vanilyalı, limonlu ve bignolata seçtim. Dondurmayı bizim mahalladeki maraş dondurmacısı gibi karton bir kaba koyuyorlar ve plastik kaşıkla veriyorlar. Bu konuyu düzeltmeleri gerekir.

3 çeşit içinde, dondurmaların lezzetli ve taze olduğunu söyleyebilirim. Kıvamı yerinde, şekeri doğru ayarlanmış olması gerektiği gibi ne az ne de çok. Katkı maddesi kullanılmamış, mesela limonlu sorbe dondurmada gerçek limon kullanılmış. Bignolata ismini verdikleri çeşit vanilya, nutella ve bisküvi parçaları kullanılarak yapılmış. Limonlu ve vanilyalıyı iyi bignolatayı ise mükemmel buldum. Cremeria Milano gerçek italyan dondurmasını Bursa’ya getirmiş.

Yalnız şunu belirtmeliyim ki daha önce hem İstanbul’da hem de Milano’da bu markanın dondurmasını yemiştim, kesinlikle lezzetlerinin buradan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bu sorunu çözmeleri gerekir, Bursa’da da İstanbul veya Milano’daki kalitede dondurma yiyebilmeliyiz.

Fiyatlara gelince olması gerekenden çok fazla, benim yediği 3 top dondurma ve eşimin yediği 2 top dondurmayla beraber 1 adet 330 ml suya 36 ödedim. Tamam kaliteli bir dondurma olabilir ama bu fiyatları hak ettiğini düşünmüyorum, neticede dondurma.

genel:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
lezzet:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
fiyat - kalite:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
ambiyans:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)

Bursa yeme içme mekanları’ndaki yolculuğum devam edecek…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*