Hobi Paket Büfe : Bursa’da Dönerin Değişmeyen Adresi

Hobi Döner gibi markaları yazıp yazmamak konusunda bazen tereddüt ediyorum. Çünkü zaten bütün Bursa’lılar Hobi‘yi bilir, kimi buranın zaten müdavimidir, kimi sipariş verir. Yani kısacası her Bursa’lı burada en az bir kez yemek yemiştir ve bu kaliteyi tanır.

Hobi Döner‘in Altıparmak, Beşevler, İhsaniye, Özlüce ve Görükle olmak üzere 5 şubesi bulunuyordu. Bunlara Sur Yapı Marka AVM’de bir yenisi daha eklendi. Bizde bugün buraya arkadaşımla beraber iş çıkışı 7 gibi uğradık.

Hobi‘nin menüsünde bir çok seçenek bulmak mümkün. Döner, kumru, tost, burger. sandviç, makarna, specialler gibi kategoriler var ve her kategorinin altında onlarca farklı seçenek bulunuyor. Çeşitlilik açısında Hobi Döner oldukça zengin bir menüye sahip.

Menüdeki tüm seçenekleri beğensem de benim için Hobi demek döner demek. Bursa’da geçmişten gelen çok gelişmiş bir döner kültürü mevcut. Bu konuda bir çok marka bulunsa da Bursa’da döner konusunda Hobi kesinlikle en üst sıralarda yer alıyor. 

Benim tercihim Kayhan Döner Menü, arkadaşımında Hobi‘nin bir başka ünlü lezzeti İzmir Kumru Menü oldu.

Hobi Döner Bursa’daki en gelişmiş paket servis ağına sahip olan firma. Öyle ki Türkiye’nin bu konudaki en ünlü markası yemeksepeti.com bile Bursa’da Hobi’nin yanına bile yaklaşamıyor. Daha önce sipariş verenler bilir Hobi Döner en hızlı şekilde, yemeğiniz soğumadan, hijyenik olarak  siparişinizi size ulaştırır. Bende eve sipariş verdiğimde yok biz oraya servis yapmıyoruz, yok şu kadar fiyatın altına sipariş almıyoruz gibi bahanelere şimdiye kadar hiç rastlamadım.

Kısa bir süre sonra siparişler geldi. Kayhan Döner kalın bir lavaşa sarılı, oldukça büyük ve doyurucu gözüküyor. Bir çok yer dönerin içine katkı maddesi ekliyor. Bu şekilde zaten kayış gibi olan döneri birde lavaşın içine azıcık koyuyorlar. Burada ise döner miktarı oldukça fazla katkısız ve taze et kullanılmış. Yukarıda da belirttiğim gibi Hobi Döneri‘nin lezzeti benim Bursa’da en beğendiğim lezzetler arasında. Dönerin yağ oranı yerinde. Pişirilmesi ise kurutulmadan doğru bir şekilde yapılmış. Bütün olarak düşünüldüğünde Kayhan Döner oldukça lezzetli.

AVM’lerde en titiz insan bile patates yerken ketçap ve mayonezi tepsiye döküp yemiştir. Genelde bunun ne kadar hijyensiz olduğunu sorgulamayız. Hobi Döner bu meseleye antibakteriyel kağıt kullanarak çözüm bulmuş. Tepsinin üzerindeki kağıtlar asla bakteri barındırmıyor. Kullandığı kağıda bile bu kadar önem veren bir işletmenin diğer önemli konulara ne kadar titizlik göstereceğini belirtmeye gerek yok herhalde.

Daha önce bir çok kez yediğim İzmir Kumru‘nun da en az Kayhan Döner kadar lezzetli olduğu görünüşünden belli.

Hobi Döner’in yıllardır müşterisiyim, bütün şubelerinde yemek yedim. Bu lezzet yıllar içinde hiç değişmedi ve şubeden şubeye farklılık göstermedi. Hobi Döner Sur Yapı Marka AVM‘de bulunan şubesinde de aynı lezzeti ve kaliteyi korumayı başarmış.

Hobi Döner fiyatlarına gelince Kayhan Döner Menü 17.90 TL ve İzmir Kumru Menü 15.90 TL.  Fİyatlar kaliteyle doğru orantılı.

Benim Hobi Döner hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı. Eğer sizinde deneyimleriniz varsa bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hobi Döner Marka AVM Puanlama

Genel:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Lezzet:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Fiyat - Kalite:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Ambiyans:4 out of 5 stars (4,0 / 5)

Hobi Döner Marka AVM İletişim

Tel: (0224) 502 24 00

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*