Akçalar Et Mangal Kasap Talat : Pirzola ve Köfte

Akçalar Et Mangal Kasap Talat 23 Mahallesinde fazla büyük olmayan kapalı mekanı ve bahçesi ile şirin bir yer. Buraya bir salı günü yarımda öğle yemeği için arkadaşlarla geldik.

Kalabalık olmayan bir yer, geldiğimizde içerisi boştu ve bizim oturduğumuz sürede bir masa daha doldu.

Et mangal olarak hemen hemen her çeşit ürün burada bulunmakta. Yemek istediğiniz eti dolaptan kendiniz seçiyorsunuz ki et ürünleri satan yerlerde bu şekilde olması gerekir, şeffaf ve temiz.

Ben 2 parça pirzola 2 parçada köfte söyledim. Siparişler gelene kadar masaya kızarmış ekmek ve borani geldi. Ben masaya birazda salata gelmesini beklerdim.

Kuzu pirzola gerçekten lezzetli. Yağ oranı yerinde ve pişirilmesi doğru yapılmış, içindeki suyunu kaybetmemişti.

Köfteye gelince biraz daha kalın olabilirdi, böylece içinin biraz daha az pişmesi sağlanırdı. Böylede lezzetli fakat bi tık daha az pişmişi ben daha çok seviyorum. Yağ oranının biraz daha fazla olması gerekirdi, ben üstüne basınca altından biraz yağ akan köfteleri daha lezzetli buluyorum.

Ben Akçalar Et Mangal‘dan mutlu ayrıldım. Kasap oldukları için etten anlıyorlar zaten işin önemli kısmını bu oluşturuyor. Geriye kalan kısımlar da iyi sayılırlar.

Hesap olarak 2 pirzola ve 2 köfteye 37 tl ödedim. Fiyatları ortalamanın üzerinde buldum.

Akçalar Et Mangal Puanlama
genel:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
lezzet:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
fiyat - kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
ambiyans:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Akçalar Et Mangal Adres

Akçalar Et Mangal hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı, eğer sizinde Akçalar Et Mangal Kasap Talat hakkında yorumlarınız varsa aşağıdaki yorum bölümünde bunları paylaşabilirsiniz.

Bursa et mangal, Bursa steak ve Bursa köftecileri hakkında gezmeye, yemeye ve bunları sizlerle paylaşmaya  devam edeceğim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*