Seyfi Usta Kadayıf & Baklava : Bursa’da Gerçek Künefe

Seyfi Usta Kadayıf & Baklava‘ya bu ilk gelişim. Ertuğrul Mahallesi’nde bir kaç masayla hizmet veren  bu küçük dükkana girdiğimde açıkçası bu kadar büyük bir lezzetle karşılaşacağımı düşünmemiştim.

Burada künefe, katmer, burmalı kadayıf, cennet çamuru ve baklava çeşitleri gibi bir çok tatlı çeşidi bulunuyor. Cennet çamuruna Bursa’da Zennup’tan sonra ilk defa Seyfi Usta‘da rastladım. Aslında  onu yemek isterdim ama kalmadığı için deneme bir başka sefere kaldı.

Biz 2 arkadaş 2 kişilik künefe yanında fıstık sarmalı dondurma siparişi verdik.

Son yıllarda Bursa’da çok sayıda künefeci açıldı. Bu iyi bir şeymiş gibi gözükse de maalesef kalitenin düşmesine sebep oldu. Ne yazık ki sunumu ön planda olan ama lezzeti ikinci planda bırakılan künefeler yemeye başladık.

Bir süre sonra dondurmalı künefemiz geldi. Sunum oldukça güzel ve yanında fıstık geliyor. Tadına bakınca uzun zamandır yiyemediğim gerçek künefe lezzetini sonunda buldum. Künefede kullanılan bütün malzemeler kaliteli. Kadayıf, fıstık ve sahan kaymağı Antep, peynir Hatay’dan geliyor. Burada künefede kullanılan tereyağına özellikle dikkat çekmek istiyorum, yağ olarak tereyağının özü olan sade yağ kullanılmış. Bu yağ Urfa’da yaylada otlayan hayvanların sütünden yılda sadece bir kez elde edilen özel bir yağ ve künefeye inanılmaz bir lezzet kazandırmış. Künefe’nin yanında gelen dondurmada yine Maraş’tan geliyor.

Seyfi Usta Antep’li ve çocukluğundan beri bu işlerin içinde. Künefe yapımında kullandığı malzeme kalitesini ustalıkla birleştirmeyi başarmış. Künefe kıvamında pişirilmiş ve şerbeti verilmiş. Porsiyonu ise oldukça büyük olmasına rağmen yerken baymıyor.

Sonuç olarak ben Seyfi Usta‘dan damağımda hoş bir lezzetle mutlu ayrıldım. Uzun zamandır Bursa’da yiyemediğim gerçek künefeyi burada buldum.

Seyfi Usta fiyatlarına gelince 1 kişilik künefe 20 TL, yanına dondurmada konulunca fiyat 25 TL oluyor. Bunun dışında katmerde 20 TL. Fiyatları kalite ile doğru orantılı buldum.

Benim Seyfi Usta hakkındaki değerlendirmelerim bunlardı. Eğer sizinde deneyimleriniz varsa bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

+

Seyfi Usta Puanlama

Genel:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Lezzet:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Fiyat - Kalite:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Ambiyans:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)

Seyfi Usta İletişim

Tel: (0224) 452 2090

Tel : 0553 499 8717

Seyfi Usta Adres

Ertuğrul Mah. Ertuğrul Sok No : 21C/B Nilüfer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*